Turkcell Gelibolu Maratonu’nda Adımlar Fidana…

07 Ekim 2019

Bu yıl beşincisi düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu “Adımlar Fidana” temasıyla Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’nda koşuldu.

Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, Bulgaristan, İspanya, Etiyopya, İngiltere, Yunanistan, İran, İtalya, Japonya, Malezya, Hollanda, Romanya, İsviçre, Türkmenistan ve Tunus’dan yarışmacıların katıldığı Turkcell Gelibolu Maratonu’nda; maraton, yarı maraton, 10 kilometre ve halk koşusu olmak üzere dört kategoride binlerce kişi mücadele etti.

Türkiye’nin “Barış” temalı ilk ve tek maratonunda maraton koşularının startı; Vali Orhan TAVLI, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Hasan Ongu ve Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar tarafından verildi.

Binlerce sporcunun katıldığı Turkcell Gelibolu Maratonuna; Vali Orhan TAVLI, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Eceabat Hasan Ongu, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dört kategoride tamamlanan Turkcell Gelibolu Maratonu’nda 42 kilometrelik parkurun şampiyonu Murat Kurtak, kadınlarda ise Raziye Arabacı oldu.

Yarı maraton kategorisinde kadınlarda şampiyon Meryem Kılıç Gündoğdu, erkeklerde Ümit Er oldu.

Turkcell’in ana sponsorluğunda “Adımlar Fidana” temasıyla gerçekleştirilen Turkcell Gelibolu Maratonun 10 kilometrelik koşusunda birinciliği erkeklerde Ercan Savaşan, kadınlarda ise Esra Sağlam elde etti.

Vali Orhan Tavlı, Turkcell Gelibolu Maratonu’nun gerçekleştirilmesinde katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir