Türkiye Birincisi Çanakkaleli Kadın Çiftçiden Vali Tuna’ya Ziyaret

28 Kasım 2011

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından Erzurum’da düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” bilgi ve proje yarışmasının Türkiye birincisi olan Çanakkaleli kadın yarışmacı Hatice Gezer, Vali Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarete bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, alınan başarının tesadüf olmadığını belirterek, “Bu tamamen yoğun bir çalışma ve emeğin karşılığı. İl müdürlüğümüzün destekleri ile alınan bu başarı sebebiyle kadın çiftçimizi kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlkay Uçar da disiplinli bir çalışma ile başarının geldiğini belirterek, “Daha önce de “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” bilgi ve proje yarışmasında bölge birincilikleri ve Türkiye derecelerimiz vardı. Ancak bu yıl büyük bir başarıya imza atarak Türkiye birincisi olduk. Burada kadın çiftçimiz Hatice Gezer’in yetiştirilmesinde emeği geçen hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye birincisi Hatice Gezer de 2006 yılında Türkiye üçüncüsü olduğunu belirterek, “O zaman Türkiye birincisi olamadığım için çok üzülmüştüm. Sonunda bu yılki yarışmada amacıma ulaştım ve Türkiye birincisi oldum. Bundan sonraki hedefim Avrupa” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Tuna, Hatice Gezer’e günün anısına bir plaket takdim etti.

Hatice Gezer, Türkiye birincisi olduğu yarışma sonunda 5 bin TL para ödülü ve 40 bin TL’lik proje hibe desteği almaya hak kazanmıştı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir