Türkiye Turizmi İzmir’de Tartışılacak, Fuarın Partner İli Çanakkale

Türkiye Turizmi İzmir’de Tartışılacak, Fuarın Partner İli Çanakkale
03 Aralık 2013

Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı, 5 Aralık tarihinde kapılarını ziyaretçilerine 7’nci kez açıyor.

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda organize edilecek, 5-9 Aralık 2013 tarihleri arasında açık olacak fuarda, 20’ye yakın ülkeden, 60’dan fazla ilden, 850’yi aşkın firma yer alacak, 47 farklı ülkeden ziyaretçi fuarı gezecek. 2014 sezonuna ilişkin bağlantıların kurulacağı Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı’nda Çanakkale partner il, Mısır partner ülke olarak katılacak.

ETİK, TRAVEL TURKEY İZMİR’E HAZIR
Yerli ve yabancı turizm profesyonellerini İzmir’de bir araya getirecek olan organizasyonda Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) tarafından Türk turizm sektöründeki yenilikler ve gelişmelerin ele alınacağı bir panel düzenlenecek. Sektörün seçkin isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı “2013 Türkiye Turizmi Değerlendirmesi ve Beklentileri Turizm Zirvesi” konulu panel, 5 Aralık 2013 Perşembe tarihinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı l/B nolu holde gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtımlar Genel Müdürü İrfan Önal, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Meetting Point IQ Yönetim Kurulu Başkanı Yadel Oskan, Jolly Tour Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Mediasa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı, Sun Express Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ve Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul, panele konuşmacı olarak katılacak. Moderatörlüğünü Ayçe Dikmen’in yapacağı Türk turizmi değerlendirmesi ve beklentileri paneline katılan konuşmacı ve katılımcılar, TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler tarafından plaket ile onurlandırılacak.

Panelde, ‘Türkiye 2013’i nasıl geçirdi, yeni dönem Türkiye’nin turizmdeki hedefleri, Türkiye ve Ege Bölgesi’nin turizm rotasında yaşanabilecek değişiklikler’ gibi başlıklar ele alınacak.

İŞLER: İZMİR YENİ DESTİNASYONLAR KAZANACAK
Turizm sektörüne hareketlilik getirmesi beklenilen Travel Turkey İzmir 2013 Turizm Fuarı ile ilgili açıklamalarda bulunan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Travel Turkey İzmir ile kentin, turizm sektörüne yeni destinasyonlar kazandıracağını ve ülke ekonomisinin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacağını belirtti.

İşler, “Yerli ve yabancı turizm profesyonellerini bir araya getirecek olan Travel Turkey İzmir Fuarı’nda, ETİK olarak ‘Türkiye turizm değerlendirmesi ve 2013 beklentileri turizm zirvesi’ konulu bir panel düzenliyoruz. Bu panel, sektörümüz için yaşamsal önem taşıyan soruların yanıtlarını birlikte aramak, çözüm önerileri geliştirmek, düşüncelerimizi paylaşarak sektörümüz için gereken önlemleri almak amacıyla, son derece önemli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı bir konferans olma niteliği taşıyor. Bunun yanı sıra ETİK standımızla, fuar süresi boyunca ziyaretçilerimizi fuar alanında ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.

Özellikle uluslararası ziyaretçilerin büyük ilgi göstermesi beklenen Travel Turkey İzmir’de, Türkiye’nin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonları yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapan son tüketicilere tanıtılacak.

6 Aralık 2013 Cuma tarihinde sadece tur operatörleri, seyahat acentaları ve basın mensuplarına açık olarak organize edilecek Selanik, Hırvatistan ve Yunanistan sunumları ise dikkat çekecek.

Bu yıl Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan ve Balkanlar’da çeşitli otel, turistik tesislerin kapsamlı tanıtım ve turizm olanakları sunumları da olacak. Ayrıca Devim Turizm Balkanlar Destinasyonu tarafından düzenlenecek tanıtım&kokteyl organizasyona renk katacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir