Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Türkiye Yelken Federasyonu Bölge Yarışları İÇDAŞ Yelken Okulu’nda Yapılıyor

Türkiye Yelken Federasyonu Bölge Yarışları İÇDAŞ Yelken Okulu’nda Yapılıyor

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Bölge kupası 2. ayak yarışları Optimist ile Laser ve Laser 4.7 sınıflarında 13-16 Eylül 2012 arasında Çanakkale’de yapılıyor. Yarışlar Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübünün Yelken Okulunda gerçekleştiriliyor.

Dört gün sürecek yarışlara Marmara Bölgesinden Tekirdağ, Burhaniye, Bandırma, Erdek, Burgaz, Bursa, Gemlik, Ayvalık ve Çanakkale Yelken kulüplerinden gelen 9 Takım toplam 100 Sporcuyla katılıyor. Her yıl 3 etap halinde gerçekleştirilen yarışlarda derece alan sporcu ve kulüpler toplam puanlarına göre Türkiye derecelerini alırken aynı zamanda Milli Takıma da yükselme şansı elde ediyorlar.

Bütün araç gereç eğitmen ve giderleri İÇDAŞ Spor Kulübü tarafından karşılanarak yaz sezonu boyunca ücretsiz olarak gençlerimize temel yelken eğitimi verdiklerini belirten Kulüp Başkanı Fuat Erkan Tekin “Gençlerimizi hem deniz ve rüzgarla buluşturmak, hem de yetenekli sporcularımızın ulusal ve uluslar arası yarışmalarda Çanakkale’yi başarıyla temsil etmesine imkan sağlamak için Karabiga ve Çanakkale Yelken okullarında 7 yıldır sürdürdüğümüz bu çalışmalarda 700 gencimiz yer aldı. Bugün 4 sporcumuz milli takımda. Ev sahipliğimizde yapılacak bu yarışlara 28 sporcuyla katılıyoruz. Kendi sularımızda sporcularımızın başarılı dereceler alacağını düşünüyoruz” dedi.

Yarışlar için hazırlanan yelkenciler boğazın mavi sularında renkli görüntüler oluştururken Çanakkale Bölge yarışlarında dereceye giren sporculara ödülleri 16 Eylül 2012 Pazar günü saat 17.00’de düzenlenecek törenle verileceği belirtildi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir