U 11 Miniminikler Ligi Futbol Şenliği Müsabakaları Sona Erdi

24 Haziran 2014

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2012-2013 sezonundan itibaren başlatılan ve 2013-2014 sezonunda İkincisi oynanan U 11 Miniminikler Ligi Futbol Şenliği Müsabakaları 21 Haziran 2014 Cumartesi günü Çan’da ve 22 Haziran 2014 Pazar günü Biga’da şenlik havasında oynanan Final Müsabakaları ile sona erdi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2012-2013 sezonundan itibaren başlatılan ve Futbol İl Temsilcilikleri ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonları ile birlikte Organize edilen, Amatör ve Profesyonel Kulüplerin bu yaş kategorisindeki lisanslı futbolcuları ile katılabildikleri organizasyon 21-22 Haziran tarihlerinde Çan ve Biga’da oynanan Final Müsabakaları ile sona erdi. 1/2 saha ölçülerinde oynanan ve İl Hakem Kurullarınca ataması yapılan Hakemler tarafından yönetilen, bir şenlik havasında oynanması arzu edilen U 11 Miniminikler Ligi Futbol Şenliği Müsabakalarında, bu kategoride takımların birbirini yenmesi ve yenilmesinden ziyade, lisanslı teknik kişiler tarafından futbol eğitimi almaları, küçük yaşta Fair Play’i özümsemeleri ve futbolcuların güzel arkadaşlıklar kurmaları amaçlandı.

Çanakkale’de 2 grupta ve 15 takımın katılımı ile Çanakkale Merkez Hastanebayırı Semt Sahasında ve Bigaspor Lokal Önü Sahasında 2 grupta gerçekleştirilen U 11 Miniminikler Ligi Futbol Şenliği Grup Müsabakaları sonunda, Statü gereği gruplarında ilk dört sırayı alan sekiz takımın katılımı ile Çan ve Biga’da oynanan Final Müsabakaları bir şenlik havasında tamamlandı. Final Grubu Müsabakaları sonunda, Final Müsabakaları oynayan Sekiz takım da Birinci oldu ve müsabakalar sonunda takımlara Birincilik Kupaları ile sporculara madalyaları verildi.

U 11 Miniminikler Ligi Futbol Şenliği Müsabakaları’nda, minik sporcuların yemek ihtiyaçlarını karşılayan Yeni Çanspor Kulübü ile BİGA MOD Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı Nakliye Tic. Ltd. Şti.’ne Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından teşekkür plaketi verildi.

[canakkaleaskf.org]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir