U 11 Miniminikler Ligi Futbol Şenliği Toplantısı Yapıldı

28 Nisan 2013

2012-2013 Futbol sezonundan itibaren uygulanmaya başlanan, 2002 ile 2003 doğumluların katılabileceği ve Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde resmi olarak düzenlenecek olan Mini Minikler Ligi Futbol Şenliği ile ilgili toplantı Amatör Spor Kulüpleri Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan yapılan açıklamada U 11 Mini Minikler Ligi Futbol Şenliği ile ilgili şu bilgilere yer verildi;

– 11 – 12 Mayıs 2013 tarihlerinde başlayacak olan U 11 Mini Minikler Ligi Futbol Şenliği karşılaşmaları Çanakkale Merkez, Biga, Çan, Gelibolu ve Bozcaada ilçelerinde bir şenlik havasında hazırlanacak Statü ve Fikstüre göre oynanacak. Maçlar Futbol İl Temsilcilikleri ile illerindeki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuyla birlikte organize edilecek.
– Amatör ve Profesyonel kulüplerin bu yaş kategorisindeki lisanslı futbolcuları ile katılabilecekleri organizasyon 1/2 saha ölçülerinde, İl Hakem Kurullarınca ataması yapılacak bir hakem tarafından yönetilecektir.
– Bir şenlik havasında oynanması arzu edilen U 11 Ligi Mini Minikler kategorisinde, takımların birbirini yenmesi ? yenilmesinden ziyade, lisanslı teknik kişiler tarafından futbol eğitimi almaları, küçük yaşta fair play’i özümsemeleri ve futbolcuların güzel arkadaşlıklar kurmaları önemlidir.
– U 11 Mini Minikler Ligi Futbol Şenliği için de diğer kategorilerde olduğu gibi, statü ve fikstür hazırlanacak, Statü onaydan geldikten sonra müsabakalar başlatılacaktır. Müsabakalar tamamlandıktan sonra, Lig Puan Cetveli Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilecektir.
– U 11 Mini Minikler Ligi Futbol Şenliği’ ne her kulüp sadece bir takımla katılabilecek, futbolcuların biyolojik yaşlarına itiraz kabul edilmeyecektir.
– U 11 Mini Minikler Ligi Futbol Şenliği organizasyonu İllerde düzenlenecek olup, Türkiye Şampiyonası düzenlenmeyecektir.
– U 11 Mini Minikler Ligi Futbol Şenliği Statü ve Fikstürü hazırlandıktan sonra kulüplerimize duyurulacaktır. Müsabakalar, hazırlanacak Fikstüre göre düzenlenecek faaliyet programına göre haftada bir gün (Pazar) veya iki gün (hem Cumartesi ? hem Pazar) oynanacaktır.

U 11 Mini Minikler Ligi Futbol Şenliği Müsabaka Filmleri
Oyuncu Sayısı: 8 (7 + 1)
Yedek oyuncu sayısı: 8
Oyuncu değişikliği sayısı: 8
Müsabaka süresi: 2 X 25 dakika
Saha ölçüsü: 1 / 2 saha
Kale ölçüsü: 2 X 5 m.

U 11 Mini Minikler Ligi Futbol Şenliğine Katılan Kulüpler
1- Hastanebayırıspor
2- Ç. Barbarosspor
3- Dardanelspor A.Ş.
4- Geliboluspor
5- Adaspor
6- Arslancaspor
7- Kepezspor
8- Yeni Çanspor
9- Gelibolu Harb-İşspor
10- Bigaspor
11- Çiçeklidedespor
12- Bozcaadaspor
13- Lapsekispor
14- Tarımspor

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir