‘Üç Renk: Kırmızı’ – Film Gösterimi

‘Üç Renk: Kırmızı’ – Film Gösterimi
01 Ocak 2009

Çanakkale Belediyesi Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi (Belediye İş Merkezi) ?nde 20 Ocak 2009 Salı günü saat 19:30?da ?Üç Renk: Kırmızı? (Trois Couleurs: Rouge) isimli film gösterilecektir.

‘Üç Renk: Kırmızı’
Trois Couleurs: Rouge

Yapım :1994, Fransa
Tür :Dram
Yönetmen :Krzysztof Kieslowski
Senaryo :Krzysztof Kieslowski, Krzysztof Piesiewicz
Oyuncular :Juliette Binoche, Julie Delpy, Samuel Le Bihan, Benoît Régent, Zbigniew Zamachowski, Irène Jacob, Jean-Louis Trintignant, Frédérique Feder, Jean-Pierre Lorit
Yapımcı :Marin Karmitz
Görüntü Yönetmeni :Piotr Sobocinski
Müzik :Zbigniew Preisner
Süre :1 saat, 39 dk.

Özet
Genç ve güzel manken Valentine arabasıyla emekli bir yargıcın köpeğine çarpar. Yargıcın evine giden Valentine, onun gizlice komşularının telefonlarını dinlediğine tanık olur. Bu rahatsız edici duruma rağmen aralarında beklenmedik bir dostluk gelişir ve yaşamları rastlantıların gizemi ile şekillenir. Aşkı kaybeden yaşlı bir adam ve aşkı arayan genç bir kadın, olası bir birlikteliği belki de 40 yıl farkla kaçırmışlardır. Ama paralel bir öyküde Valentin’in henüz varlığından haberdar olmadığı bir başka erkeğin, genç yargıç Auguste’ün öyküsü de devam etmektedir. Aslında birbirleri için yaratılmış bu iki genç insanın yolları asla kesişmez, ya da öyle zannederiz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir