Ugandalı Öğretmenin Çanakkale Aşkı

16 Mart 2011

Bir arkadaşının konuğu olarak Türkiye’ye geldikten sonra bir hafta önce İstanbul’da Eyüp Sultan’ı ziyaret ederken Müslüman olarak Zeliha Nur ismini alan Ugandalı Matematik öğretmeni 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi törenleri öncesi Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki şehitlikleri ziyaret etti.

Eyüp Sultan Gönüllüler İlim Yayma Cemiyeti Şubesi yetkililerinden Dr. Mehmet Emin’in davetlisi olarak İstanbul’a geldiğini belirten Ugandalı Öğretmen Zebra Segava, burada Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olup Zeliha Nur ismini aldığını belirterek, “Türkiye’ye bir arkadaşımın davetlisi olarak geldim. İstanbul’da Eyüp sultan’ı gezerken o atmosferden çok etkilendim ve Müslüman olmaya karar verdim. Kelime-i Şahadet getirerek de Müslüman oldum. Buradan da özellikle adını çok uyduğun Çanakkale’ye gelerek şehitlikleri gezmek istedim. Uganda’daki okulumun adını da gittiğimde “Çanakkale Şehitleri Okulu” olarak değiştireceğim. Burada olmaktan çok mutluyum” dedi.

Eyüp Sultan Gönüllüler İlim Yayma Cemiyeti Şubesi yetkililerinden Dr. Mehmet Emin de Ugandalı Öğretmen Zebra Segava, burada Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olup Zeliha Nur ismini almasıyla mutlu olduklarını belirterek, 1 hafta kendisini Türkiye’de konuk edeceklerini söyledi. Zeliha Nur daha sonra şehitlere dua etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir