Uğur Mumcu’nun 16. Ölüm Yıl Dönümü

24 Ocak 2009

Bombalı suikast sonucu 24 Ocak 1993’te yaşamını yitiren gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 16. yılında Çanakkale’de törenle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan Yapı Yol Sen Çanakkale İl Temsilcisi Önder Ergül, 16 yıl önce hayatını kaybeden Uğur Mumcu’nun öz geçişmişi hakkında bilgiler vererek, ?Gazetecilik hayatı başarılarla dolu olan Uğur Mumcu 24 Ocak 1993 yılında uğradığı bombalı saldırı sonucu öldürüldü. Yazdığı yazılarda her zaman gerçekleri dile getiren Mumcu?yu bugün özlemle anıyoruz? dedi.

Çanakkale Belediye Başkan Vekili Sevgi Uluşal da törende yaptığı konuşmada Uğur Mumcu?yu her geçen yıl daha fazla özlemle andıklarını belirterek, ?Aradan geçen 16 yıllık zaman içinde halen Uğur Mumcu cinayeti aydınlatılamadı. Uğur Mumcu, yaşamı boyunca korkmadan, cesur bir şekilde gerçekleri yazdı. Kendisini özlemle anıyoruz? dedi.

Yapılan konuşmaların ardından şiirler okundu ve katılımcılar Atatürk Anıtı başında bulunan Uğur Mumcu’nun resmine karanfiller bıraktı.

Törene Çanakkale Belediye Başkan Vekili Sevgi Uluşal ile çok sayıda vatandaş ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir