Ülgür Gökhan’a “Telekonferanslı” Tepki!

02 Mart 2017

Çanakkale Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında yaşanan “kayyum” tartışmasına, Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan tepki geldi. Toplantıya telekonferans yöntemiyle bağlanan Karadağ, Ülgür Gökhan’ın emeklilik yaşının geldiğini belirterek; “Ülgür bey bir an önce siyasi ahlak’a sığmayan bu tavırlarını terk etmelidir. Sanıyorum Sayın Gökhan artık hayal dünyasında yaşamakta ve halüsülasyonlar görmektedir. Kendisinin emeklilik dönemi çoktan gelmiştir bunlar hep emeklilik döneminin ayak sesleridir” dedi.

Çanakkale Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında, AK Parti Grup Başkanvekili Av.Tülay Ömercioğlu ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan arasında “kayyum” tartışması yaşandı. Ömercioğlu toplantıda, İçişleri Bakanlığınca yapılan soruşturmayı ve Sur Belediyesi ile Kardeş Kent olayını gündeme taşıdı. Ülgür Gökhan da bu konu üzerine; “Yine aynı konuları mı getireceksiniz gündeme? Pilav konusunu da açacak mısınız? Yeni kardeşiniz kayyum diyerek bir ifadesi oldu AK Parti Milletvekili Bülent Turan’ın. Ben de bunun üzerine, ‘Benim kardeşim kayyum olamaz’ dedim. Vay ben Kayyum’u tanımıyorum dedim diye, PKK da kayyumu tanımadığını söyledi sen de kayyumu tanımadığını söyledin açıklamalarında bulunuldu. Siyaset bu kadar aşağıya mı indi? Benim ifadem Belediye başkanı görevden alınıyorsa; belediye içerisinden atanmalıydı. Kanunda da bu şekilde yapılması gerektiği belirtilmiş. Belediye Meclisi de görevden alınmış ise dışarıdan atanabilir demiştim. Kayyum dediğiniz de yanlış, Kayyum sadece şirketlere kooperatifler gibi yerlere atanabilir. ‘Yeni Kardeşin Kayyum’ diyen hukukçu milletvekili bunu da bilmiyor. İçişleri Bakanlığın soruşturmasında da Kayyum kelimesi geçmiyor. Burada Tülay Ömercioğlu da bulunuyor konuyu araştırıp açıklayabilir. Çanakkale halkı benim de kim olduğumu, ailemi çok iyi bilir, Tülay hanım sizin sülalenizi de çok iyi bilir” dedi. Tülay Ömercioğlu’nun aile konusu üzerine tepki göstermesi sonrasında, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan kendisinden özür diledi.

Ak Parti’den “Tele” Tepki!
Mecliste yaşanan gelişmelerin ardından ise Ak Parti İl Binası’nda dün bir toplantı düzenlendi. Toplantıya telekonferans yöntemiyle bağlanan Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, mecliste Tülay Ömercioğlu’na karşı çirkin bir davranış yapıldığını söyledi. Ak Parti İl Binası’nda üyeler tarafından da izlenen telekonferanslı bağlantıda Karadağ, şu açıklamalarda bulundu;

“Teknolojinin Nimetlerini Kullanalım İstedik”

“Bir Eğitim programı ile alakalı şehir dışında olmam gerektiğinden dolayı sizlere bu yolla hitap ediyorum.Teknolojinin nimetlerini sonuna kadar kullanalım istedik. Dün Gerçekleşen belediye meclis toplantısı ile ilgili olarak bu toplantıyı düzenleme ihtiyacı gördük.Hepinizin malumu üzerine 01.03.2017 Tarihli belediye meclis toplantısında Çanakkale Belediye başkanı Sayın Ülgür Gökhan skandal iddialarda ve skandal tavırlarda bulunmuştur.Şahsım ile ilgili ortaya attığı iddia zaten hayal ürünü olduğundan Öncelikle grup başkan vekilimiz Sn. Tülay Ömercioğlu’na karşı takındığı tavırdan dolayı kendisini kınayarak sözlerime başlamak istiyorum.Maalesef bu kenti 3 dönemdir yöneten belediye başkanı Ülgür Gökhan AK Partili belediye meclis üyelerimize karşı ve özellikle bayan meclis üyelerimize karşı nahoş tavırlarını uzun süredir sürdürmektedir. Bu nahoş tavır çoğu zaman sesini yükseltmek şeklinde ortaya çıkmakta bazı zamanlar ise alaycı bir tavır ile belediye meclis üyelerimize karşı vuku bulmaktadır. Bu kentin seçilmiş belediye meclis üyelerine karşı takındığı tavır bu kentin 3 dönemdir belediye başkanlığını yapan Ülgür Gökhan’a hiç ama hiç yakışmamaktadır.”

“Çanakkale halkı dün yaşananlardan rahatsızdır”

“Sayın Gökhan dünkü toplantıda da Belediye Meclisi Grup başkanvekilimiz Sn.Tülay Ömercioğlu’na ailevi bir ithamda bulunmuş ve bu ithamın sonrasında aslında söylemek istediğim bu değildi özür dilerim diyerek yaptığı hatayı başa sarmaya çalışmıştır. Bu tavır hoş bir tavır değildir. Açık söylüyorum bu tavır siyasi ahlak’a sığmayan bir tavırdır. Belediye meclisi bu ve bunun gibi konuların konuşulacağı bir mecra değildir. Özellikle kentin 3 dönemdir belediye başkanlığını yapan bir şahsın bu ve bunun gibi konuları orada dile getirmesi kabul edilemez bir tavırdır ve inanıyorum ki Çanakkale halkı dün yaşananlardan rahatsızdır. Maalesef Çanakkale belediye meclisi artık amacından sapmış ve kısır tartışmaların yaşandığı bir yer haline gelmiştir. Meclisin bu hale gelmesinde tüm sorumluluk meclisin başkanı Ülgür Gökhan’a aittir. Ülgür bey bir an önce siyasi ahlak’a sığmayan bu tavırlarını terk etmelidir.Bir diğer konu ise şahsım hakkında ortaya attığı salonda gülüşmelere sebep olan hatta kendisinin de kendine güldüğü hayal ürünü olan iddiadır. Nedir efendim bu ben belediye meclis üyelerimin istifasını almışım ve bu istifaları mail yoluyla sayın başkanın mailine atmışım ,inanın bunu söylerken bile insanın gülesi geliyor ve zaten kendiside bu iddiayı ortaya attıktan sonra gülümseyerek konunun ne kadar gerçek dışı olduğunu orada ispatlıyor. Sanıyorum Sayın Gökhan artık hayal dünyasında yaşamakta ve halüsülasyonlar görmektedir. Kendisinin emeklilik dönemi çoktan gelmiştir bunlar hep emeklilik döneminin ayak sesleridir.”

“İddiayı Ortaya Atarken Kendide İnanmamıştır”

“Birinci konu belediye meclis üyelerimin belediye meclis üyeliği sıfatından istifalarını almak benim yetkim kapsamında değildir, ben sadece partiden istifaların alabilirim çünkü kendileri seçilmiş belediye meclis üyeleridir. İkinci konu ise bu gerçekten parti içi bir meselemizdir ve Sayın Başkanı hiç ilgilendirmemektedir. Sayın Başkana tavsiyem önce kendi parti içi meselelerini çözmesi sonra başka partiler ile ilgilenmesidir. Kendi parti içinde çözülmesi gereken onlarca konu mevcuttur.Şahsım hakkında ortaya attığı iddia ile ilgili olarak ta zaten kendisi de bu iddiayı ortaya atarken buna inanmamıştır. Benim kendisine naçizane tavsiyem varsa böyle bir iddiası varsa müddei iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. Çanakkale kamuoyu ve bizler bu iddia ile ilgili kendisinde açıklama beklemekteyiz.Bu duygu ve düşünceler ile katıldığınız için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir