Ülgür Gökhan’dan Şehirlerarası Otobüsler ile İlgili Yeni Öneri

28 Haziran 2010

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, iskelede yapılacak yeni düzenleme çalışmalarının ardından şehirlerarası otobüslerin bu bölgede durmalarının mümkün olmayacağını belirterek, ?Şehirlerarası otobüslerin bu düzenlemenin ardından Lapseki-Gelibolu hattındaki arabalı vapurlarını kullanmaları daha uygun olacak? dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yeniden düzenleme çalışmalarına başlanacak iskele meydanı ve vapur iskelesinin daha güzel bir görünüme kavuşması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, ?Bu düzenlemenin ardından iskelede şehirlerarası otobüsler ile ilgili bir sorun yaşanacak. Yeni düzenlemenin ardından şehirlerarası otobüslerin arabalı vapurdan inmelerinin ardından burada durmaları mümkün olmayacak. Arabalı vapurdan inen araçlar doğrudan güzergahı takip edip yollarına devam edecekler. Çünkü yeni düzenlemenin ardından iskelenin bulunduğu bölgede araçların duracağı yer olmayacak. İşte bu sebeple şehirlerarası otobüslerin Çanakkale-Eceabat hattındaki arabalı vapurlar yerine Lapseki-Gelibolu hattındaki arabalı vapurları kullanmasından yanayım. Bu konu ile ilgili şimdiden çalışmalara başlamak gerekir. Zaten yeni otogarımızda yeni sanayi bölgesi yanındaki alana yapılıyor. Böylece gerek İzmir yönünden gelecek araçlar, gerekse Bursa yönünden gelecek araçlar yeni garaja girecekleri için sorun olmayacak. İstanbul yönüne gidecek araçlarda buradan yollarına devam edip Lapseki arabalı vapuruna binip seferlerini yapabilecekler. Böylece Çanakkale trafiğinde de bir azalma olacak? dedi.

İHA

Yorumlar...
  • nedim özkaş
    28/06/2010 16:48

    ülgür bey güzel düşünüyor keşke çook önceden iskele meydanı on defa düzenlenmeseydide simdiki düşünceniz gerçeklesseydi her seye rağmen ıyı bir çalışma olacak ee artık iskeleyi düzenlerken kent içi yollara da el atsa ıyı olacak hala yolumuz asfalt olacak ne yapalım secim zamanını beklıyeceğiz herhalde

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir