Ülkü Ay, Kepez Belediye Başkanlığına Aday Oldu

30 Ekim 2013

Çanakkale’nin Kepez beldesinde Ak Parti Kepez Belde Başkanlığı görevini yürüten Ülkü Ay, bugün Ak Parti İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ederek 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde Kepez Belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Ay, adaylık başvuru evraklarını Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’ye teslim etti.

Kepez’in Mutan döneminde huzur ve barışa hasret kaldığını dile getiren Ay, açıklamasında ‘Huzurlu Kepez’ vurgusunu öne çıkarttı. Kepez’den ayrılacak olan ÇOMÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne de değinen Ay, Mutan nedeniyle beldeden ayrılma kararı alan hastaneyi kararından vazgeçireceklerini söyledi.

“HALKA İHANET ETTİ”
Adaylık açıklamasında Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ı hedef alan Ay, Mutan döneminde Kepez’den önemli yatırımların kaçtığını söyledi. 2009 yılının ardından Kepez’in polemik ve kavgalarla anılmaya başladığını ifade eden Ay; “2009 seçimleri sonrasında Çanakkale’nin güzide bir noktası olan Kepez, üzülerek belirtiyorum ki; polemiklerin, kavgaların ve telaffuz dahi etmek istemediğimiz derece üzücü gelişmelerin yaşandığı bir yer haline gelmiştir. Kepez’de halkın teveccüh göstererek belediye başkanlığı koltuğunu emanet ettiği Ömer Faruk Mutan, emanete ihanet ederek, beldemizin en önemli yatırımlarının kaçmasına neden olmuştur. Kepez’de Ömer Faruk Mutan dönemiyle ilgili olarak, arşivleri geçmişe dönük açıp inceleyin. hep kavga, hep dövüş, hep bir didişme var. Arşivleri açıp, geçmişe bakın; Mutan’ın geçmişinde, baskın yapılan üniversite hastanesi var. Halkın, “Bize hizmet et, hakkımızı koru” diye görev verdiği Mutan, geçen 5 yılda, halkına zulmetmekten başka ne yaptı? Siyasi yaşantısını, Kepez halkının temiz duygularını istismar ederek sürdüren Mutan, hedefine ulaştı. ÇOMÜ Tıp Fakültesi, artık Kepez’den gidiyor. Şimdi soruyorum sana ey Mutan; Kepez Halkı sana, hastaneyi kov diye mi oy verdi? Halk sana, herkesle kavga et diye mi oy verdi?” dedi.

AY, “ARTIK YETER” DEDİ
Açıklaması sırasında tüm partilere çağrıda bulunan Ülkü Ay, halkın huzuru özlediğini vurgulayarak, Mutan’a dur deme vaktinin geldiğini ifade etti. Ay, açıklamasının devamında; “Ak Partilisinden, CHP’lisine, MHP’lisinden, Demokrat Partilisine kadar tüm Kepez Halkı’na soruyorum; Ak Parti döneminde yatırımların aktığı Kepez’in, tek tek her şeyi kaybetmesine; “artık yeter” deme vakti gelmedi mi? Aklına estikçe küfür dolu sözlerle, oturduğu yerden kargaşa çıkartan Mutan’a dur deme vakti gelmiştir. Kepez’in barış, huzur dolu havasını bozanları, Kepez’den kovma vakti gelmiştir. Çanakkale’nin göz bebeği, Tıp Fakültesi Kepez’den kovanları, O koltuktan kovma vakti gelmiştir. Çaycısından, bakkalına, çiftçisinden, emeklisine memurundan, öğrencisine kadar tüm vatandaşlarımızın huzur dolu bir Kepez’de yaşamalarının vakti gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

NAMUS SÖZÜ VERDİ
Daha önce yaptığı açıklamalarda “Kepez’i Mutan’dan kurtarmak namus borcumdur” ifadelerini kullanan Mutan, yine söz vererek adaylığını ilan etti. Kadın Kolları’ndan Gençlik Kolları’na kadar partideki tüm birimlere mesaj da veren Ay, “Dün “Kepez’i Mutan’dan kurtarmak, namus borcumdur” dedim bugün de diyorum. Huzur dolu kepez için, sevgi dolu kepez için, Mutansız bir Kepez için, bugünden itibaren, Kepez Belediye Başkanlığına adayım. Ben Ülkü Ay, dün olduğu gibi bugün de söz veriyorum. Kıymetli Kepez Halkı’nın destekleriyle, kapı kapı dolaşan, Kepez için mücadele eden Kadın Kollarımızın fedakarlıklarıyla, sadece kendileri için değil, tüm gençlerin geleceği için çabalayan Gençlik Kollarımızla, gecesini gündüzüne katıp mücadele eden teşkilatımızla, Kepez’i, Mutan belasından kurtaracak ve Tıp Fakültesini Kepez’de tutmak için mücadele edeceğiz” dedi.

“HİZMETKARLIĞA ADAYIM”
Açıklamasında sık sık barış ve huzur mesajları veren Ay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Buradan söz veriyorum; tüm fedakârlıkları yaparak, üniversitenin Mutan yüzünden oluşan bıkkınlığını ortadan kaldıracağız. Bizler, sabah akşam demeden, kar, kış aldırmadan, soğuk, ayaz dinlemeden Kepez’in yöneticiliğine değil, hizmetkârlığına adayız. Bugüne kadar belde başkanlığı dahil olmak üzere, güzide beldemiz Kepez’in layık olduğu yere yükselmesi için birçok platformda yürüttüğümüz çalışmaları bir adım daha ileriye götürerek, sizlerin teveccühü ile geldiğim, onur ve gururla yürüttüğüm Ak Parti Kepez Belde Başkanlığı’ndan istifa ediyor, Kepez Belediye Başkan Adaylığı başvurumu yaparak, daha yaşanabilir ve kurumlarla barışık bir Kepez için çıkacağımız bu yolda, tüm gönüldaşlarımızı yanımda görmekten onur duyacağımı belirtiyorum”

“GEREKİRSE, KAPILARDA YATARIM”
Açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ülkü Ay, bir basın mensubunun ÇOMÜ Tıp Fakültesi’nin Kepez’den ayrılması yönünde üniversitenin attığı somut adımlara karşın, hastanenin gidişini nasıl engelleyeceği yönündeki sorusuna ise şöyle cevap verdi; “ÇOMÜ’nün Kepez’den ayrılmasının başlıca nedeni, yerel yönetimle yaşadığı sıkıntılardır. Biz öncelikle su sorunları ortadan kaldıracak ve gerekli görüşmeleri ÇOMÜ ile yapacağız. Ben, hastanenin Kepez’den ayrılmaması için gerekirse üniversitenin kapısında yatarak nöbet tutmaya bile hazırım.”

Açıklamaların ardından Ay, adaylık başvuru evraklarını Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’ye teslim etti.

ÜLKÜ AY KİMDİR?
1975 Kepez doğumlu olan Ülkü Ay, ilk ve ortaokulu Kepez’de liseyi ise Çanakkale okudu. Vatani görevini İzmir’de yapan Ay, iş hayatına ise Kepez Belediyesi’nde başlamasının ardından Tansaş’ta kasiyerlikle başlayan kariyerinde mağaza müdürlüğüne kadar yükseldi. Tansaş’ta gösterdiği başarıların ardından Çanakkale’nin bağrından doğan dünya markası DOĞTAŞ’ı bünyesinde barındıran Doğanlar Holding yatırımlarından Doğ-Pa’da mağaza müdürlüğü yaptı. Buradaki gayretlerinin ardından yine Doğanlar Holding bünyesinde bulunan ve girişimleriyle dünyada adından söz ettiren D-Enerji’ye geçen Ay, buradaki görevinden ise yerel seçimler öncesinde ayrıldı. Siyasi yaşantısına ise Ak Parti’de yön veren Ay, 2011 yılından bu yana ise Ak Parti Kepez Belde Başkanı olarak görev yapıyordu. Ülkü Ay, evli ve iki çocuk babası.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir