Ulu Önder Ölümünün 70. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı

10 Kasım 2008

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 70’inci yıldönümünde Çan’da da düzenlenen programlarla anıldı.

Atatürk Şehir Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törene katılanlar, 09.05-09.07 itibarıyla iki dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bu sürede ilçedeki tüm araçlar oldukları yerde klaksonlarını çalarken, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. ile Çan Linyitleri İşletmesi (ÇLİ) Müdürlüğü ve Çan Belediye Başkanlığı tarafından iki dakikalık süre ile siren çalındı.

Program çerçevesinde Çan Sevim Bodur Sağlık Meslek Lisesi Müdürlüğü Salonu’nda yine aynı okul tarafından hazırlanan “Atatürk’ü Anma Programı” gerçekleştirildi.

Çan Sevim Bodur Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Ahmet Turan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptığı anma programında Atatürk’ün askeri kişiliği, liderlik özellikleri, devlet adamı özelliği ve inkılapları anlatıldı. Atatürk’ün hayatı ile ilgili sinevizyon gösterisinin sunulduğu programda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren eserler okundu.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı ile Şiirlerle Atatürk ve Atatürk Oratoryosu’nun seslendirildiği programda İlköğretim Okulları ve Liseler arasında düzenlenen “Atatürk” konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildikten sonra Çan Sevim Bodur Sağlık Meslek Lisesi Müzik Korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylenerek program sona erdirildi.

Törenlere, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Personel Binbaşı Mehmet Bülbül, Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen İlker Mutlu Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ile daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir