Ulusal Rekabet Gücü Ödülü İÇDAŞ’ın Oldu

17 Kasım 2011

Sektörel Dernekler Federasyonu SEDEFED ve Rekabet Forumu REF işbirliğinde İstanbul Sabancı Center’da düzenlenen 7.Rekabet Kongre finalinde verilen Rekabet Gücü Ödülü’nün sahibi İÇDAŞ oldu. Büyüme, İhracat, Katma değer ve kâr, Müşteri ve toplum, İnsan Kaynakları, Finansal Kaynaklar, İnovasyon Tasarım ve Teknoloji, Liderlik, Stratejilerin Sürdürülebilirliği, Süreç ve Sistemlerini geliştirebilme, gibi 10 temel bileşen üzerinden yapılan değerlendirmede şirketlerin performansını ölçen Jüri İÇDAŞ’ı “2011 yılı Rekabet gücü” ödülüne layık gördü.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, AKKÖK Şirketler Gurubu İraa Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz, RÖYK Başkanı Prof. Dr. Dilek Çetindamar, REF Direktörü Doç. Dr. İzak Atiyas, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Başkan Vekili Özal Erkay, Bilim İlaç Genel Müdürü, Dr. Erhan Baş ve ARGE Danışmanlık Başkanı Hakan Kilitçioğlu gibi isimlerin bulunduğu 2011 yılı Rekabet Gücü Ödül Jürisi 5 aylık bir değerlendirmenin ardından 16 kasım 2011 günü düzenlenen törende kararını açıkladı.

Sektörel Dernekler Federasyonu SEDEFED ve Rekabet Forumu REF işbirliğinde İstanbul Sabancı Center’da düzenlenen 7.Rekabet Kongresi’nde gerçekleşen törende, İÇDAŞ Yönetim kurulu Başkanı Bayram Aslan ödülü Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’nın elinden aldı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Biga Kaymakamı Fatih Genel, Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan ve çok sayıda İÇDAŞ çalışanının katıldığı törende yaptığı konuşmada Bayram Aslan “Bu ödülü İÇDAŞ çalışanları adına almaktan büyük gurur duyuyorum. Bu başarı onların hak ettiği bir başarıdır” diyerek, ödülü İÇDAŞ çalışanları adına Genel Müdür Bülend Engin’e verdi. Ödülü İÇDAŞ Yönetim kurulu Başkanı Bayram Aslan’a sarılarak alan Bülend Engin yaptığı konuşmada bu yarışmada olmanın ve bu ödülü almanın hem kendilerini hem de rakiplerini motive edeceğine dikkat çekti.

“Bu ödülün üzerinde alın teri var”
Bülend Engin konuşmasında, aldığı 2011 Yılı Rekabet ödülünün üzerinde her İÇDAŞ çalışanının alın teri olduğunu belirterek “Yarışmanın, şirketimiz için başarılı ve ülkemiz için yararlı bir sonuca dönüşeceğine inancımla, daha büyük başarılara, hep birlikte imza atmak için, her bir İÇDAŞ’lıya teşekkür ediyorum” dedi. Bülend Engin konuşmasına şöyle devam etti; “İÇDAŞ hiçbir altyapısı olmayan, sanayileşmemiş bir yörede, kendi öz kaynaklarıyla yatırım yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Çanakkale’de entegre bir sanayi vahası yarattık; gerek entegre üretim, gerekse de çevresel değerlere saygı anlamında ülkemizde örnek bir üretim üssü oluşturduk. Sektörümüzde öncüsü olduğumuz uygulamalarımızla, tüm topluma örnek olmak adına, rekabet gücü ödülüne başvuruda bulunduk. Bu yarışmada olmak, hem bizi hem de takipçilerimizi motive edecektir. Rekabet Gücü Ödül başvuru yolculuğumuzun; şirketimize Ödül’ün çok ötesinde kazanımlar sağladığı çok açıktır. Başvuru sürecinde, sistemimizi yeniden gözden geçirme fırsatını yakaladık ve öğrenme eğrimizi, birkaç basamak yükseltme imkânı sağladık. Süreç; bizim için motivasyonumuzu yükselterek, birlikteliğimizi kuvvetlendiren, öğrenme yolu ile kendimize yeni bir bakış açısı kazandıran, özel bir tecrübe olmuştur. Dünya demir-çelik sektöründe, çok gerisinde başladığımız bir yarışta; Enerji verimliliği, proses etkinliği, çevre duyarlılığı, teknoloji kullanımı, çalışanların üretkenliği ile İÇDAŞ, ortaya koyduğu rekabet gücüyle, ülkemizin adını bugün saygın bir noktaya getirmenin gururunu paylaşmaktadır”.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna “İÇDAŞ Çanakkale’nin gururu oldu. İÇDAŞ’a uluslar arası alanda da başarılar diliyorum” dedi.

Sabancı Center’da düzenlenen törende sanayi kuruluşlarının Çanakkale protokolüne yakın ilgisi ve İÇDAŞ çalışanlarının coşkusu dikkat çekti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir