Ulusal Verimlilik Kongresinde İÇDAŞ’a Büyük İlgi

Ulusal Verimlilik Kongresinde İÇDAŞ’a Büyük İlgi
17 Aralık 2013

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün katılımıyla Ankara’da düzenlenen IV. Ulusal Verimlilik Kongresi’nde iş güvenliği alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden İÇDAŞ’a ilgi büyüktü.

Verimlilik artırma fırsatlarının değerlendirilerek bu potansiyelin harekete geçirilmesi yönünde güncel bilimsel çalışmaların sonuçlarının paylaşıldığı, işletme düzeyinde verimlilik artırma yöntemleriyle bu yöntemlerin başarılı uygulama örneklerinin sunulduğu ve güncel verimlilik politika ve stratejilerinin tartışılarak öneriler geliştirildiği IV. Ulusal Verimlilik Kongresi, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının seçkin temsilcilerini bir araya getirdi. Çağrılı konuşmacıların sunumları, paralel oturumlar, panel ve çalıştaylar gibi etkinliklerle zenginleşti. Kongre programında güncel verimlilik konuları, imalat sanayi odağında olmak üzere teknoloji, işgücü, sermaye, iş güvenliği ve çevre boyutlarıyla bütünsel bir şekilde ele alındı.

Kongrede, iş güvenliği alanında başarılarıyla Türkiye’de birçok ilke imza atan İÇDAŞ, Evimize Sağlıklı Dönelim Projesinin anlatıldığı Kazasız Üretim başlıklı bildiri ile yer aldı. Kongreye, İÇDAŞ İş Güvenliği Müdürlüğü adına, İş Güvenliği Uzmanları Burçin Wallington ve Hilal Kocaeren katıldı. “Kazasız Üretim” konulu bildirinin sözlü sunusu Burçin Wallington tarafından gerçekleştirildi. Proje kapsamında yapılan çalışmalar, gerçekleştirilmiş iyi uygulama örnekleri, iş güvenliğinin verimliliğe katkıları, yönetimin iş güvenliğine yaklaşımları gibi konuların cevap bulduğu bildiri sunusu katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Sunum sonunda katılımcıların İÇDAŞ’ta yönetimin iş güvenliğine verdiği desteği sorması üzerine Burçin Wallington “Üst yönetimin desteği olmasaydı böylesine büyük bir projeyi gerçekleştiremezdik. İÇDAŞ’ta çalışan sağlığı, iş güvenliği en değerli konudur. Bu amaçla çalışan Türkiye’deki en iyi iş güvenliği ekibine sahibiz. Verilen eğitimlerle, saha içerisinde yapılan güvenlik yürüyüşleriyle verimliliğin sürekliliği sağlanmaktadır. IV. Ulusal Verimlik Kongresinde olduğu gibi hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı ülkelerinde yapılan iş güvenliği kongre ve seminerlerinde yaptığımız sunumlarla başarılarımızı paylaşmak ve örnek olmaktayız. Tabi tüm bunları üst yönetimimizin iş güvenliğine verdiği destekle gerçekleştirmekteyiz. Başarılarımızın hem şirket hem de ülke verimliliğini artıracağına olan inancımız tamdır.” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir