Uluslararası Katılımlı Kariyer Geliştirme Semineri Gerçekleşti

Uluslararası Katılımlı Kariyer Geliştirme Semineri Gerçekleşti
28 Mayıs 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) – Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Olcay Hisar, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Harun Yıldız, Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Musa Bulut ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Yiğit’in koordinatörlüğünde Uluslararası Katılımlı Kariyer Geliştirme Semineri düzenlendi.

Fakülte Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen “Recent Developments in World Aquaculture and Technologies” temalı toplantıya,

Japonya’dan Prof.Dr. Shunsuke KOSHIO
Kagoshima University, Faculty of Fisheries – Japan
Vice Dean and Head of Marine Nutrition Department
Chairman of Symposium Committee Japanese Society of Fisheries Sciences
Former Vice President of World Aquaculture Society

ABD’den Prof. Dr. Daniel BENETTI
Miami University, School of Marine and Atmospheric Science – USA
Director of Aquaculture

katılım sağlayarak, fakültede Lisans ve Lisansüstü öğrencilerine yönelik seminerler verdiler.

Deniz Bilimleri fakültesi akademisyenleri, lisans ve lisansüstü öğrencilerin mesleki ve eğitsel gelişimlerine katkı sağlamak üzere, alanında isim yapmış veya sektörde başarı sağlamış uzmanların davet ederek, gerçekleştirdikleri ulusal ve uluslararası seminerleri gelecek dönemlerde de sürdürmek istediklerini belirttiler.

Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri Üniversitelerinden ÇOMÜ’ye Ziyaret
Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri Üniversitelerinden öğretim üyeleri, ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’ni ziyaret ettiler.

Japonya Kagoshima Üniversitesi, Balıkçılık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Balık Besleme Bölüm Başkanı Prof.Dr. Shunsuke KOSHIO ile ABD Miami Üniversitesi, Deniz ve Atmosferik Bilimler Okulu, Akvakültür Araştırma Birimi Müdürü Prof.Dr. Daniel BENETTI, ÇOMÜ’yü ziyaret ederek, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi laboratuar ve araştırma birimlerinde incelemelerde bulundular.

Japonya ve ABD’den gelen bilim insanları, ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Olcay Hisar, Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Harun Yıldız, Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Musa Bulut ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Murat Yiğit ile görüşmeler yaparak, araştırma olanakları çerçevesinde ileride yapılabilecek işbirliği konusunda görüş alış verişinde bulundular.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir