Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali” Sona Erdi

“Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali” Sona Erdi

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Folklor Araştırma Derneği (ÇAFAD) ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü ortaklığında bu yıl ikincisi düzenlenen “Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sahne aldı.

Truva Oteli önünde gerçekleşen festival etkinliğinde, Ukrayna, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan, Kazakistan, Osetya, Arnavutluk, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek, Makedonya, KKTC ve Türkiye’nin dans grupları olmak üzere toplamda 13 ülkeden 780 çocuk halk dansları ile izleyenleri büyüledi. Yaklaşık üç saat süren halk dansları festivalini, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ’un yanı sıra vatandaşlar izledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını kutlayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, “2018 Troya Yılı’nda başlayan ve bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali, Çanakkaleliler ile buluştu. Turizmde etkinliklerin sürdürülebilir olması çok önemli. Festivalin önümüzdeki yıllarda da daimi olmasını temenni ediyoruz. Böylesine anlamlı bir günde Çanakkale’mizi tercih eden dans gruplarımızı ve ekip liderlerini tebrik ediyorum” dedi.
Festival sonunda, her ülkenin folklor grubu liderlerine plaket takdim edildi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir