“Umut Yıldızı” Projesi Tanıtıldı

“Umut Yıldızı” Projesi Tanıtıldı
27 Haziran 2013

Çanakkkale İl Emniyet Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen ve Çanakkale Belediyesi’nin de destek verdiği “Umut Yıldızı” isimli projenin tanıtım etkinliği Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin işbirliğiyle gerçekleşen projenin tanıtım etkinliğine Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu başta olmak üzere kent protokolü ve projede yer alan çocuklar katıldı. Düzenlenen etkinlikte çocukların oldukça neşeli olduğu gözlenirken etkinlikte Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çocuklara çeşitli hediyeler verdi, Vali Ahmet Çınar da projede emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim etti.

Umut Yıldızı projesinde toplum içerisinde ‘dezavantajlı’ olarak tabir edilen, herhangi bir nedenle suça bulaşan ya da bir suçun mağduru olan çocukların, topluma yeniden kazandırılması hedeflendiği ve çocukların, bu proje ile birlikte toplumdan soyutlanmaması için eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaları sağlandığı belirtildi. Diğer yandan çocukların dezavantajlı durumlarından çıkarak, eğitim haricinde iş ve meslek sahibi olmaları için de destek verildiği ifade edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir