Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
UNHRC’den Çanakkale  Barosuna Ziyaret

UNHRC’den Çanakkale Barosuna Ziyaret

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği yetkilileri 03 Haziran Salı Günü Çanakkale Barosu Başkanlığı’na ziyarette bulundu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği yetkilileri, Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve Baro Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ziyaret ettiler. Ziyarette mültecilerin sıkıntıları hakkında bilgi veren yetkililer, Çanakkale Barosu üyelerine mültecilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına sürdürdükleri çalışmalardan ve hukuki anlamda onlara ne derece yardımcı olunduğu hakkında bilgi aktardılar.

UNHRC Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği;
UNHCR mülteciler için uluslararası koruma sağlar ve mülteci sorunlarına kalıcı çözümler bulmak için hükümetle birlikte çalışır.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) 1 Ocak 1951 tarihinde kurulmuştur. UNHCR mülteciler için uluslararası koruma sağlar ve mülteci sorunlarına kalıcı çözümler bulmak için hükümetle birlikte çalışır. Uluslararası koruma, devletlerin kendi vatandaşlarını koruma yükümlülüklerini yerine getiremediği durumlarda başka ülkelere sığınma talebinde bulunan insanların güvenliğe ulaşmaları, tehlikeli olan yerlere gönderilmemeleri ve temel insan haklarından yararlanabilmeleri anlamına gelmektedir. Uluslararası koruma geçicidir. Çözüm, ulusal korumanın yeniden sağlanması veya sunulmasıdır. Bunun için üç olasılık mevcuttur; menşe ülkeye geri dönmek, iltica edilen ülkeye yerleşmek veya üçüncü bir ülkeye gitmektir.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir