Üniversite Gençliğinden Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkına Ziyaret

04 Mart 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu, dönemin ilk etkinliğini 94 yıl önce Çanakkale?de şehit düşen Mehmetçikleri, üniversiteli gençlere hatırlatmak amacıyla Gelibolu Tarihi Milli Park?ına yapmış olduğu ziyaretle başladı.

Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu düzenlediği ziyarete Kilitbahir kalesinden başlayarak Namazgah ve Mecidiye Tabyaları, Şahindere, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, 57 Alay Şehitliği ve Conkbayırı ziyareti ile başladı. Ziyaretler Anzak koyunun gezilmesi ile sona erdi.

Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu Başkanı Mustafa Onur Yurdal, 94 yıl önce hayatlarını kaybeden Mehmetçiklere unutmalarının mümkün olmadığını belirterek, ?Günümüzde gençlerin tarihimize, atalarımıza sahip çıkmadığı söyleniyor. Biz Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu olarak Çanakkale?de bu vatan için şehit olan atalarımızı unutmamakla kalmayıp, üniversiteli arkadaşlarımıza da buraları tanıtıp geçmişi anımsatmaya devam edeceğiz? dedi.

Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu Basın-Yayın grubu sorumlusu Vural Öztecik ise gençlerin doğru bir şekilde yönlendirildiğinde geçmişi unutmayacaklarını ve bundan ders çıkaracaklarını söyleyerek, ?Bu ziyareti 192 öğrenciyle gerçekleştirdik. Bu da gösteriyor ki, Türk gençliği geçmişini tanıyıp Atalarına saygı duymaya devam ediyor? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir