Üniversite Öğrencileri Yanan İntepe Ormanlarına Fidan Dikti

Üniversite Öğrencileri Yanan İntepe Ormanlarına Fidan Dikti
03 Nisan 2009

Geçtiğimiz yıl içerisinde Çanakkale merkeze bağlı Çınarlı köyünde başlayan ve geniş bir bölgeyi etkisi altına alan orman yangını bölgesindeki son boş alana fidanlar üniversite öğrencileri tarafından dikildi.

Yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı dikim İntepe’ye bağlı Yenimahalle köyü civarında 400?e yakın fidanın toprakla buluşmasıyla gerçekleşti.

30 Temmuz tarihinde Çınarlı Köyünde başlayan ve kısa bir süre içinde yüzlerce hektarlık alanın yanmasına sebep olan orman yangının bıraktığı kötü tabloyu düzeltmek için bir çaba da üniversite öğrencilerinden geldi. Çanakkale Meslek Yüksekokulu’nun İşletme Bölümü’nde öğrenim gören 40’a yakın öğrenci bölgede fidan dikimi yaptı. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersi?nde İntepe?nin Yenimahalle köyüne fidan dikmeye giden çevreci öğrenciler, İntepe Orman Şefliği’nin temin ettiği 400’e yakın fidanı toprakla buluşturdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde görevli Okutman Gökhan Bayram’la birlikte bölgeye gelen öğrenciler yanan alanın hüznünü taşıdıklarını belirterek, fidan dikmekten ve bölgenin tekrar eski hale gelebilmesinde bir katkıları bulunmasından mutluluk duyduklarını belirttiler.

Üniversite öğrencilerinin fidan dikimine İntepe Belediye Başkanı Alaattin Özkurnaz da eşlik etti. Öğrencilerle fidan diken Özkurnaz, çalışmadan mutluluk duyduklarını, öğrencilerin bölgeye ve çevreye hassasiyetlerinden etkilendiğini aktardı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir