Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Üniversiteliler Şehitler Abidesi’nde Buluştu

Üniversiteliler Şehitler Abidesi’nde Buluştu

“3. Geleneksel Üniversite Gençleri Şehitler Abidesi Buluşması” 14 üniversiteden 585 öğrencinin katılımı ile şehitlikte gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çağdaş Yaşam Topluluğu tarafından 2 yıldan bu yana organize edilen “Üniversite Gençleri Şehitler Abidesi Buluşması” etkinliği bu sene de “Çağdaş Yaşam Topluluğu, Çanakkale ÇYDD Denizyıldızı Grubu ve Çanakkale ÇYDD Gençlik Komisyonu” tarafından yapıldı. Sabah 09.00?da Kilitbahir kalesi önünde bir araya gelen öğrenciler sırasıyla Seyit Onbaşı, Soğanlıdere ve Şahindere Şehitliklerini ziyaret etti. Şehitler Abide’sindeki tören ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başladı. Ardından Gençliğe Hitabe ve geçliğin Atatürk’e cevabı okundu. Öğrenciler şehitlikteki törenin ardından Yahya Çavuş ve 57.Alay Şehitliği ile Conkbayırı’nı gezdikten sonra bölgeden ayrıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir