Ünlü Oyuncu Erdal Özyağcılar’dan Assos’ta Yeni Bir Dizi Hazırlığı

16 Kasım 2011

Ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar, mayıs ayı içerisinde Assos ile Midilli Adası’nda 2 ülkenin oyuncularının da rol olacağı “İki Yaka Bir İsmail” isimli bir dizinin çekimlerine başlayacaklarını açıkladı. Ünlü oyuncunun Çanakkale’nin Assos’a bağlı olup olmadığını sorması ise Valiyi şaşırttı.

Dizi hazırlıkları için Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu bölgesine gelen ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar, Vali Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti. Kendisinin de Assos bölgesinde bir arsa aldığını ve buraya bir ev yaptırmaya başladığını belirten Erdal Özyağcılar’ın Vali Tuna’ya, “Çanakkale Assos’a bağlı değil mi?” diye sorması herkesi şaşkına çevirdi. Vali Tuna, konuğunun sorusuna, “Evet Assos Çanakkale’ye bağlı” diye yanıt verdi.

YENİ DİZİ ASSOS VE MİDİLLİ ADASI’NDA ÇEKİLECEK
Ziyaret sırasında yeni dizinin hazırlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdal Özyağcılar, “Yeni dizimiz Yunanistan’ın Midilli Adası ile Assos arasında geçen bir hikaye. Bir balıkçımız var. Bu balıkçımızın Assos’ta bir ailesi ve 2 tane de çocuğu var. Yıllar önce hava patlıyor ve teknesi ile 20 yıl sonra Midilli’ye gidiyor. Orada da bir hanımla evleniyor. Orada da 2 çocuğu oluyor. Hem Midilli’deki hem de Assos’taki karısını çok seviyor bu balıkçı. Hem Yunan hem Türk vatandaşı olan bu balıkçımız Yunanca da Türkçe de biliyor. Fakat bu evliliklerden hanımların haberleri yok. Bu dizi ile hem Midilli’yi hem de Assos’u anlatarak ve onların ayrı insanlar olmadığını vurgulamayı amaçlıyoruz. Yarı komedi, yarı dram olacak “İki Yaka Bir İsmail” isimli dizimizi mayıs ayında çekmeyi planlıyoruz. Biz bunu “Yabancı Damat” dizisinde yapmıştık. İki ülke vatandaşları arasındaki bağların bir kez daha gündeme gelmesinde yarar var. Kara parçalarımız 4,5-7-8 mil. Günahtır. Orada 1-1,5 milyon insan potansiyeli var.

Yediğimiz zeytin, balık hep aynı. Ama oradaki bu potansiyel burası ile iç içe geçmiyor. Aslında bizim bu film çekimi ile onlara daha da faydamız olacak. Malum Yunanistan’daki ekonomik durum belli. Böylece bizler de onlara katkı sağlamış olacağız” dedi.

Erdal Özyağcılar bölgede TRT tarafından da Çanakkale Savaşları ile ilgili bir dizi çekileceğini belirterek, “2012 yılı Çanakkale’nin yılı olacak” dedi.

Vali Güngör Azim Tuna da yaptığı konuşmada ziyaret sebebiyle Erdal Özyağcılar’a teşekkür ederek Çanakkale’nin tanıtımı konusunda yapılan çalışmaların kendilerini sevindirdiğini söyledi. Vali Tuna, daha sonra Özyağcılar’a Çanakkale ile ilgili çeşitli kitaplar hediye etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir