Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ünlü Yönetmen Peter Jackson’dan Çanakkale Savaşı Filmi

Ünlü Yönetmen Peter Jackson’dan Çanakkale Savaşı Filmi

Yüzüklerin Efendisi ve King Kong filmlerinin 3 Oscarlı yönetmeni Peter Jackson, Anzakların gözüyle Çanakkale Savaşı’nı anlatacak bir film yapacağını açıkladı.

Çanakale Savaşı’nın 100. yılında yani 2015’te vizyona girecek!

Çanakkale Savaşı’nın 100. yılında vizyona girecek olan filmin yönetmeni Jackson, “Daha önce kimse böyle bir film yapmadı” dedi.

Jackson, ?Filmi sadece Yeni Zelanda askerlerinin bakış açısından yapmayı düşünüyordum ama şimdi daha dengeli bir yaklaşım sergilemeye karar verdim. Hem Yeni Zelanda hem de ve Avustralya askerlerinin yer aldığı ANZAC askerlerinin tamamının bakış açısını filme yansıtacağım. Gelibolu Savaşı tarihimizin akıllarda kalan önemli bir parçasıdır? ifadesini kullandı.

Yönetmen, büyükbabasının da savaşa katıldığını belirtirken, 1981 yılında Peter Weir tarafından çekilen Gallipoli isimli filmin sadece Ağustos’un 7 ve 8. günlerinde yaşanan olayları anlattığını söyledi. Jackson kendisinin savaşın tümünü anlatan bir filmi kameraya alacağını da sözlerine ekledi..

Yeni Zelandalı yönetmenin filmi 2015 yılında gösterime girecek.

[Kaynak]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir