Ünlülerden Bozcaada Forumu’na Destek Tweetleri

30 Ağustos 2013

11 Temmuz 2013 günü kurulan, adadaki kanalizasyon sorunu ve yeni imar planı gibi önemli konularda mücadele başlatan ve bugüne kadar 13 toplantı gerçekleştiren Bozcaada Forumu’na ünlülerden destek geldi.

Adaposta Gazetesi’nin ünlülerin twitter hesaplarından derlediği destek mesajları şöyle:

Gazeteci Haluk Şahin twitter hesabında “Bozcaada’lılar adaya sahip çıkıyor. Bugünkü kalabalık imar forumu bunun işareti. Bozcaada butik bir bağcılık, şarapçılık,kültür adası kalsın” şeklinde ifadeler yer verirken, forumla ilgili  “Adalılar yeni imar planını bilmek ve kötü sürprizlerle karşılaşmamak istiyorlar. Gezi ruhu budur: yaşadığın yere sahip çıkmak!” değerlendirmesinde bulundu.

Bozcaada Forumu’nun çalışmasına işaret eden Ferai Tınç hesabında “Bozcaada forumu Bursa kent planlamacıları odasıyla yeni imar planınını inceledi. Düpedüz avşalaştırma planı bu”  diyerek yeni imar planına tepki gösterdi. Ferai Tınç ayrıca hesabında şu ifadelere yer verdi: “Kıyılara 300 metrekare inşaat izni, bağların ortasına 500,minicik adaya 18 metre enindeki yollar, TOKİ, kimi memnun eder?” “Bozcaada, imar planını usulsüzlük ve pervasızlıkla biçimlendirmeye kalkanlara terk edilemez. 47 kmlik adaya kruvazör limanı iş mi?”

Oyuncu Cezmi Baskın ise hesabında “Ada’nın kurtuluşu bağcılık ve şarapçılıktadır. #Direnbozcaada” şeklinde mesaj yazarken, Bozcaada Forumu’nun girişimleri sonucu adaya gelip, ada halkına yeni imar planını anlatan Bursa Şehir Plancıları Odası’nın açıklamalarına yer veren “Bozcaada betonlaşma tehlikesiyle karşı karşıya” haberini paylaştı.

Sinema Oyuncusu Serra Yılmaz: “Bozcaada’ma dokunma! Bozcaada’nın Geleceği İçin Bir İmza da sen at. SIGN FOR THE FUTURE OF BOZCAADA”,

Tiyatro Oyuncusu Tilbe Saran “Canım Bozcaada’nın imara açılmasına dur de!”,

Edebiyatçı Zeynep Erekli “Kalbimi yerinden sökseler daha az canım yanar sanırım. İmzalayınız. / Bozcaada’nın Geleceği İçin İmza”

Fotoğraf Sanatçısı Tayfur Düzağaç ise “Bozcaada’ma dokunma! Bozcaada’nın Geleceği İçin Bir İmza da sen at. SIGN FOR THE FUTURE OF BOZCAADA” şeklinde mesajlarla Bozcaada Forumu tarafından başlatılan imza kampanyasının change.org daki bağlantısını paylaşarak destek verdi.

Açık Radyo’nun kurucularında Ömer Madra ise “Mutluluk Rüyası Görmek” başlığıyla yazdığı yazıda, Bozcaada’daki mücadeleye “Gelecek şimdidir ey okur: dünyanın her yerinden direniş haberleri geliyor artık, farkında mısın? Bulgaristan’dan Brezilya’ya, Mısır’dan Meksika’ya, Hong Kong’dan Şili’ye … Buralarda da Yedikule’den Munzur’a, Uludağ’dan Bozcaada’ya, GDO’dan AKM’ye, 3. Köprü’den 3. Havalimanına, ormanlardan ovalara, göllerden derelere, onbin yıllık tarih üzerine inşa edilen barajlardan milyonlarca yıldır orada duran toprakların bağrını yararak kazılacak kanala… Yani, bütün müştereklerimize eşzamanlı olarak yöneltilmiş topyekün bir talan tasallutu ve buna başkaldıran kitlelerin direnişi.” sözleriyle atıfta bulundu.

[Kaynak: adaposta.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir