Üreticiler İçin Yeşil Masa Uygulaması!

06 Ekim 2016

Çitçiler ve üreticilerin Gıda, Tarım Bakanlığı tarafından verilen hizmetlere daha hızlı ulaşılabilmesi için, Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık şubesinde “Yeşil Masa” uygulaması başlatıldı.

Yeşil Masa uygulaması nedir?

Bu kapsamda, Yeşil Masa uygulaması ile üreticilerin taleplerinin en hızlı ve sağlıklı biçimde sonuçlandırılması amaçlanıyor. Uygulama ile ayrıca, bitkisel-hayvansal üretim yapan üreticiler, gıda üretimi ve satışı yapan işletmeler ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında hızlı-etkili ve sürekli bir bilgi ağı kurulması hedeflenmekte.
1

Yeşil Masa uygulaması nasıl işleyecek?

Yeşil Masa uygulamasında çiftçiler-üreticiler web ortamında, mail ortamında, telefon aracılığı ile veya kuruma bizzat başvuruda bulanarak talep, öneri ve şikayetlerini “Yeşil Masa” da görevli personellere iletebilecek. Görevli uzman personel tarafından alınan talepler ise il ve ilçelerdeki konu uzmanlarına iletilecek ve en geç 5 (beş) iş günü içerisinde talep sahibine geri bildirimde bulunulacak.

Müracaatlar nasıl yapılacak?

Yeşil Masa’nın kurumların girişinde müracaat veya talepte bulunanlar ile ilk muhatap olacak birimler şeklinde dizayn edilirken, vatandaşın kolaylıkla ulaşabileceği bir konumda olmasına dikkat ediliyor. ‘Yeşil Masa’ birimine müracaatlar, İl Müdürlüklerine ait internet sitesi (yesilmasa.tarim.gov.tr) üzerinden, telefonla veya şahsen yapılabilecek. Gerçek veya tüzel kişilerce il müdürlüklerine yapılacak elden başvurularda, telefon veya mail ortamında iletilecek talep, öneri veya şikayetler, Yeşil Masa’da görevli personelce kabul edilecek.

Yeşil Masa uygulaması hakkında konuşan Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ; “Bakanlığımızın insan odaklı çalışma prensibine istinaden gerçekleştirilen Yeşil Masa uygulaması ile vatandaşımızın hizmete ulaşma, hizmet kalitesi, memnuniyet gibi değerler ön planda tutularak vatandaşımızın evrak vs. gibi bürokratik işlemleri minimum zaman dilimi içerisinde gerçekleştirmesi hedeflenmektedir. Bakanlığımızın bu yeni uygulamasının üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir