Usta Eğitimi Programı Başladı

28 Mart 2013

İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi ve Mehmet Pehlivan Mesleki Eğitim Merkezi arasında imzalanan protokol ile yürürlüğe giren usta eğitimi programı başladı.

2015 yılından itibaren usta yetki belgesi olmayan inşaat çalışanlarının şantiyelere giremeyeceği ve Bu konuda sıkı denetimlerin olduğunu belirten İnşaat Mühendisleri Odası yetkilisi İnş. Muh. Necla Demirutku ve İnş. Muh. Emre Gülşahin konunun ciddiyetine dikkat çekerek yaptıkları açıklamada; “Çanakkale 1. derece deprem bölgesinde yer almaktadır, yanlış uygulamaların önüne geçmek için ustalarımıza teknik konularda eğitimler düzenliyoruz. İş kazalarının tedbirsizlik yüzünden gittikçe arttığını bildiren yetkililer ustaların nelere dikkat etmesi gerektiğinin de üstüne basarak bildirdiler. Kursa katılan ustalara baret, iş eldiveni ve güvenlik yeleği dağıtılacak ve şantiyelerde sürekli kullanıp kullanmadıkları denetlenecek” dediler.

Aksi durumda şantiyeleri dolaşarak yetki belgesiz çalışan kişileri tespit edilmek üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası tarafından ekipler kurulduğu ve müteahhitlere 6000 TL’den başlayan ağır cezalar uygulanacağı belirtildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir