Utrecht Hollanda Turizm Fuarı’nda Çanakkale Rüzgarı

Utrecht Hollanda Turizm Fuarı’nda Çanakkale Rüzgarı
14 Ocak 2015

13-18 Ocak 2015 tarihlerinde 70.000 m2 kapalı alanda gerçekleştirilen Uluslararası ‘VAKANTIE BEURS’ Utrecht Hollanda Turizm Fuarı’na 1200 üzerinde katılımcı ve 120 bin ziyaretçi katıldı. Fuarda Çanakkale için ayrılan özel alanda Çanakkale Zaferinin 100’ncü yılı anısına yapılan özel stant çalışması tüm ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Fuara Çanakkale adına Çanakkale Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ÇATOD) Başkanı Kemal Pazarbaşı, ÇATOD Genel Sekreteri ve GTP Turizm A.Ş. Ortağı Armağan Aydeğer, GTP Turizm A.Ş. ortağı Barış için Koşuyorum Maratonu Genel Koordinatörü Ahmet Çelik, TURSAB Çanakkale Körfez BYK Genel Sekreteri ve GTP Turizm A.Ş. ortağı Ziya Artam, ÇATOD yönetim kurulu üyesi Salih Yüksel katıldı.

Fuarın en büyük katılımcıları arasında yer alan Türkiye standı büyük ilgi gördü. Hollandalıların büyük ilgi gösterdiği Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Utrecht’teki Jaarbeurs salonunda bu yıl 45’ncisi düzenlenen ve 18 Ocak’a kadar devam edecek fuarda Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin 50’ye yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 750 metrekare büyüklüğündeki stantla en büyük katılımcılar arasında yer alıyor.

Fuarda Çanakkale için ayrılan özel alanda Çanakkale Zaferinin 100’ncü yılı anısına yapılan özel stant çalışması tüm ziyaretçilerin ilgisini çekti. Çanakkale stantdını Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan, Lahey Kültür ve Tanıtma Müşaviri Kıvılcım Neşe Akdoğan, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Antalya Valisi Muammer Türker, Turizm Tanıma Genel Müdürü Yardımcısı Ahmet Temurci, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık ziyaret etti.

“Barış için koşuyorum / I run 4 peace”
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, “Çanakkale Zaferinin 100. yılının çok önemli olduğunu ve bakanlık olarak yıl boyunca Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası tanıtımlarda kuvvetle destekleneceğini” belirtti. Armağan Aydeğer, Ahmet Çelik ve Ziya Artam’ın kurmuş olduğu GTP Turizm A.Ş. tarafından ilki Çanakkale Zaferinin 100. yılında, 04 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilecek ‘Barış için koşuyorum / I run 4 peace’ maratonunun önemini vurgulayan Dursun, bu etkinliğin her yıl gerçekleştirilecek büyük bir etkinlik olması için destek vereceklerini açıkladı.

İzmir Valisi Mustafa Toprak ve Antalya Valisi Muammer Türker de 2015 yılında Çanakkkale ile ilgili çeşitli programları olduğunu, Çanakkale Zaferinin 100. yılının tüm Türkiye için çok önemli olduğunu belirtti.

Barış için koşuyorum – I run 4 peace (www.barisicinkosuyorum.com) maratonuna çok yoğun bir ilginin olduğunu belirten Ahmet Çelik, “Barış için koşuyorum maratonu 2015 ve sonraki yıllarda Çanakkale ilinin en önemli etkinliği olmaya adaydır” dedi.

2015 yılında Hollanda’dan 1500 kişinin üzerinde katılım
Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının 3 gece 4 günlük paketler halinde Mart – Kasım 2015 tarihleri arasında Çanakkale’ye getirilmesi ile ilgili 8 aydır yoğun bir çalışma yürüten ‘100. yılda Çanakkale’ye gidiyoruz’ projesinin genel koordinatörü Armağan Aydeğer de “MÜSİAD Genel Merkez ve MÜSİAD Çanakkale himayesinde yürütülen projemize Hollanda’da çok büyük bir ilgi var. Amsterdam MÜSİAD şubesi yönetim kurulu ile yaptığımız toplantıda sadece Hollanda’dan 2015 yılında 1500 kişinin üzerinde katılım ile ilgili potansiyel konusunda söz verildi.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir