Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 17. Etabı Başladı

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 17. Etabı Başladı
25 Şubat 2019

25 – 28 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 17’nci etabı bugün başladı.

Çanakkale Ticaret Borsası, KOSGEB ile imzalamış olduğu protokol kapsamında 7 yıldır kesintisiz sürdürdüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine, bu yılda ev sahipliği yapıyor. Düzenlenen eğitimlerle girişimci adaylarına iş dünyasının kapılarını aralayarak büyük fırsatlar sunan Borsa, şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmekte oldukça kararlı görünüyor.

On yedincisi düzenlenecek olan eğitimlerde, girişimci adaylarına girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, vergi mevzuatı ve iş planı hazırlama gibi konularda temel eğitimler verilerek, girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedefleniyor.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz; girişimci adaylarının ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi. Borsa olarak şehir ve ülke ekonomisine, istihdamına katkı sağladıklarını belirten Deniz, “Ülke olarak hedeflerimize ulaşmak için gençlerimizin, kadınlarımızın isteği, motivasyonu bizler için çok umut verici. Yol haritası, strateji ve çalışma azmi olan herkese kapımız açık. Ayrıca iş dünyası da farklı girişimcilik örneklerini, başarılı yöneticilerini, dinamik iş insanlarını aralarına almak için oldukça hevesli. Farklı olan, çalışmaya inanan, güçlükler karşısında pes etmeyip ders çıkarabilen herkes, iş hayatında kesinlikle istediği başarıyı elde edecektir. Bu işin sırrı herkes gibi olmamaktan, fark yaratmaktan geçiyor” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz; devamla Türkiye’nin hedeflerine güçlü girişimci ruhu ile ulaşacağını söyledi. Girişimciler sayesinde Türkiye’de istihdam, üretim, ihracat ve Ar-Ge performansının artacağını kaydeden Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Türkiye’nin girişimcilikte başarı hikayeleri yazdığını söyleyerek “Üretimi esas alarak çalışan, ülkemizi daha iyi noktalara taşıma arzusunda olan girişimcilerimiz ile Türkiyemiz ve Çanakkalemiz daha iyi noktalara gelecektir. Çanakkale Ticaret Borsası olarak her zaman girişimcilerimizin yanındayız” dedi.

Açıklamasında “Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla Borsamız ve KOSGEB Çanakkale İl Müdürlüğümüz iş birliğinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledik” ifadelerine yer veren Meclis Başkanı Abdullah Deniz son olarak girişimcilik eğitimleriyle amaçlarının hem ülkemizde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak hem de planlı programlı, ne istediğini bilen kendi işini kurma başarısı ve cesaretini elde edebilen özgüven sahibi girişimcileri oluşturmak olduğuna da dikkat çekti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir