Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programının 5. Etabı Başlıyor

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programının 5. Etabı Başlıyor
02 Kasım 2013

Çanakkale Ticaret Borsası ve KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 5. Etabı 30 girişimciye yönelik olarak 04 Kasım 2013 Pazartesi günü başlıyor.

Eğitime katılmak için başvuruda bulunan adayların seçiminin yapıldığı toplantı sonrasında KOSGEB Çanakkale Müdürü Erdoğan Yüksel ve Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver’in görüşleri şöyle:

KOSGEB Çanakkale Müdürü Erdoğan Yüksel:

“Çanakkale’mizin güzide meslek kuruluşlarından biri olan Çanakkale Ticaret Borsamızla birlikte düzenlediğimiz ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin beşincisini başlatacak olmaktan dolayı son derece mutluyum.
Eğitim sonucunda 30 girişimci adayımızın daha kendi işlerini kurmalarına, Çanakkale’nin istihdamına katkı sağlamalarına vesile olacağız. Girişimcilerimize şimdiden başarılar diliyor; KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Çanakkale Ticaret Borsasının değerli yöneticilerine ve çalışanlarına programın gerçekleştirilmesine verdikleri destek için teşekkürlerimi sunuyorum.”

Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver:

“Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerimize girişimcilerden gelen başvurular bizleri heyecanlandırdı. Bizler Çanakkale Ticaret Borsası olarak girişimcilerin önlerini açmak, onların KOSGEB Girişimcilik Desteklerinden faydalanmalarını sağlamak için bu projeyi devam ettirmekteyiz.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimimizde KOSGEB işbirliği ile 4.etabı tamamladık. 5.Etabımız 04-14 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenecek olup eğitim kapsamında 30 girişimci adayına 70 saatlik eğitim verilecek. Eğitimler sonunda sertifika alan girişimci adayları 30 bin TL’lik girişimcilik hibe kredisi ile 70 bin TL’lik sabit faizli kredi imkânlarından yararlanabilecekler.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programını Çanakkale Ticaret Borsası olarak çok önemsiyoruz. Bu projeyi devam ettirmekten oldukça mutluyuz. Ayrıca KOSGEB Çanakkale Müdürlüğünün hem eğitimlerimizde hem de yurtdışı fuar destekleri için yapılan başvurularda her zaman bizlere yardımcı olduklarını belirterek kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir