Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin 8. Etabı Tamamlandı

20 Haziran 2015

08-18 Haziran 2015 tarihlerinde Çanakkale Ticaret Borsası KOSGEB ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin 8. etabı tamamlandı. Ticaret Borsası Konferans Salonunda 10 gün boyunca yapılan eğitimler sonucu, 25 girişimci sertifika almaya hak kazandı.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Salamon Halyo, Gökhan Uysal ve Genel Sekreter Sevcan Elver son gün yapılan eğitime katılarak girişimcilerle bir araya geldi. Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salamon Halyo eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere; “Yedi kez gerçekleştirdiğimiz projede 8.etabı bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim boyunca siz değerli girişimcilerimize İŞKUR tarafından cep harçlığı ödenmekte ve aynı zamanda katılımcıların genel sağlık sigortası ve kısa vadeli sigorta primleri de İŞKUR tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca siz değerli girişimcilerimizin eğitim sonrasında KOSGEB Girişimcilik Desteklerinden faydalandığınızı görmek bizlerin amacımıza ulaştığının kanıtıdır.” dedi.

Halyo; bu programın amacının Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi, İstihdamın artırılması ve Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi olduğunu belirtti: “Bizler bu program ile girişimciliği özendirmek ve eğitimi tamamlayan girişimcilere “hibe destek” ile itici bir rol üstlenmeyi amaç edindik.”

Çanakkale Ticaret Borsası olarak ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı’nı çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Yardımcısı Salamon Halyo, girişimcilere iş yaşamlarında başarılar dileyerek bu eğitimleri gerçekleştirirken desteklerini sunan İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüklerine ve Girişimcilik eğitimleri ile ilgili girişimcileri cesaretlendiren Eğitmen Ebru Fidan’a teşekkürlerini sundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir