Üzen, EMITT Fuarını Değerlendirdi: “100.Yılda Hız Kesmiyoruz”

Üzen, EMITT Fuarını Değerlendirdi: “100.Yılda Hız Kesmiyoruz”
25 Ocak 2015

Bu yıl 19’ncusu gerçekleştirilen EMITT Fuarını değerlendiren Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, “Çanakkale olarak, Çanakkale Savaşları’nın 100.yılını ‘barış’ vurgusu ile kutlamaya hazırlandığımız 2015 yılına çok hızlı bir başlangıç yaptık. Feshanenin ardından Çanakkale olarak İlimizin yükselen grafiğine ve fuar tecrübesine EMITT’de yeni bir ivme daha kazandırdık” dedi.

Bu yıl 19’ncusu gerçekleştirilen, İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Çanakkale standının katılımcılarından ve en önemli destekçilerinden biri olan Çanakkale Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, organizasyon ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Çanakkale Valiliği’nin koordinasyonu ile ilçelerin ve meslek odalarının Çanakkale standında desk alarak katıldıkları fuar hakkındaki görüşlerini yazılı bir açıklama ile bildiren Borsa Başkanı Kaya Üzen “Çanakkale olarak, Çanakkale Savaşları’nın 100.yılını ‘barış’ vurgusu ile kutlamaya hazırlandığımız 2015 yılına çok hızlı bir başlangıç yaptık. Önce Feshane’de ilimizin tanıtımı için çok geniş bir organizasyona imza attık. Ardından EMITT Fuarında fuar organizasyon tecrübemize yeni bir ivme daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. Standımıza bir çok bilim adamı, kamu yöneticisi, basın mensubu, diplomatlar, turizm sektörünün duayenleri, yeni ürün geliştirenler, sektörün parlayan yıldızı şirket ve kurumların yetkilileri ziyaret etti. Birçok ikili iş görüşmesi yapıldı. Geniş bir broşür ve katalog dağıtımı yapıldı. 2015 yılının ilk günlerinde bu tanıtımın yapılması hem ilimize hem de firmalarımıza çok olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. Borsa olarak bizim de orada katkımızın emeğimizin olmasından büyük memnuniyet ve gurur duymaktayız. Fuarda organizasyonu yapan, katkı veren, destek veren başta Valiliğimiz olmak üzere emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Yine ilimizin tanıtımda altın dönemi olacağını ümit ettiğimiz 2015 yılının ilimize, ülkemize, kurumlarımıza ve üyelerimize verimli ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Sırada Rusya var”
Açıklamasını “İlimizin gastronomisini, mutfağını ve markalarımızı çok iyi şekilde tanıttığımıza inanıyoruz” sözleriyle devam ettiren Kaya Üzen, “Şubat ayı başında ilimiz ilk defa Rusya Moskova’da gıda fuarına katılıyor. Günümüzde fuarlar çoklu konseptlerle hazırlanıyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerimize hem mutfağımızı hem de coğrafyamızı birlikte sunuyoruz. Kültürümüzü anlatırken yöresel ikramlarımızı da beraberinde lanse ediyoruz. Bu çalışma metodumuz hem katma değer üretimi hem de geniş kapsamlı bir çalışma olması açısından daha verimli sonuçlar ortaya çıkarıyor.” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak 2015 yılında tanıtım kampanyası anlamında oldukça geniş kapsamlı çalışma hazırlıkları yaptıklarını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, açıklamasının son bölümünde şu ifadeleri kullandı:

“Yurt içinde ve yurt dışında bir çok fuara katılıp ürünlerimizi ve değerlerimizi tanıtmaya devam edeceğiz. EMITT’in hemen ardından 08-12 Şubat tarihleri arasında ilk defa Rusya’da gıda fuarına katılıyoruz. Kamuoyunun bildiği üzere Rusya son dönemlerde ülkemizden büyük miktarlarda gıda talep etmeye başladı. Borsa olarak bu talebi ve fırsatı çok iyi değerlendirerek çok geniş kapsamlı bir hazırlık içerisindeyiz. Bizler Moskova’da da hem gıda ürünlerimizi, hem tarihimizi hem de kültürümüzü tanıtmaya çalışacağız. Bu fuarda da çok geniş ve çok farklı konseptleri bir arada sunmaya çalışacağız.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir