Üzen: “TOBB Başkanımızın Ziyareti ile 2016 Yılına Çok Hızlı Bir Başlangıç Yaptık”

07 Ocak 2016

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi temel atma töreni ve Çanakkale’nin Yıldızları Ödül törenlerine katılmak amacıyla Çanakkale’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

ÇTSO Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, Defterdar Mustafa Işık, TOBB Yönetim Kurulu üyeleri, Oda ve Borsaların Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, İşadamları, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri, bürokratlar, siyasiler ve davetliler katıldı.

Tören ile ilgili değerlendirme yapan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen “2016 yılının ilk günlerinde TOBB Başkanımızı ilimizde ağırlamaktan, TOBB Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesinin ilimize kazandırılmasından ve bizlere yıllarca hizmet eden, vergi veren, istihdam sağlayan işadamlarımıza ödüllerini vermekten onur duyduk” dedi.

Kaya Üzen açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:
“2015 yılında Çanakkale Zaferinin 100. Yılını kutlayan ve bu alanda çok geniş organizasyonlara ev sahipliği yapan Çanakkale, 2016 yılına ise böyle güzel ve anlamlı törenlerle giriş yaparak hayırlı bir başlangıç yapmış olduk. Bu güzel başlangıç ve hareketin 2016 yılında devam etmesini, çok büyük ölçekli yatırımların ilimize kazandırılmasını ve bu yılın bereketli, hareketli bir yıl olmasını temenni ediyorum.
2016 yılı Borsamız için çok özel bir yıl. 25. Yılımızı kutluyoruz. Borsamız aslında genç bir kuruluş. Ancak bu geçen 25 yılda Borsamız tarım ve tarıma dayalı sanayi sektöründe, markalaşmada geniş bir birikim elde etti. Törenlerimizde TOBB Başkanımız Rifat Bey de bu noktayı vurguladı. Çanakkale ilindeki Tüm oda ve borsalarımız Türk Lloyd’un inceleme raporuna göre Uluslararası Standardlarda 5 Yıldızlı kuruluşlar. Yine Borsamız bu 25 yılda başarılı, uyumlu ve etkili bir yönetim yapısı ile prestijli ve saygın bir noktaya geldi. Borsamızın bugünlere gelmesinde emeği olan, destek veren kurucu Başkanlarımıza, Yönetim kurulumuza, Meclisimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.
Törenlerimizde Borsamızın duayen üyelerine, kurumumuza emek veren değerli yöneticilerimize, tescil işlemlerinde üstün başarı gösteren, ilimize yüksek miktarda katma değer üreten, vergi veren, istihdam sağlayan üyelerimize ödüllerini takdim ettik. Bizler için gurur verici bir tablo oldu. Bu nedenle hem Başkan Hisarcıklıoğlu’na hem de kıymetli üyelerimize bu vesile ile bir defa daha teşekkürlerimi sunuyorum.
Törende ayrıca Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odamızın ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odamızın yüksek düzeyde vergi ödeyen üyeleri de ödüllerini aldılar. Ödül töreni öncesindeki konuşmamda da ifade etmiştim. Marifet İltifata tabidir. Ülkemiz ekonomisini ayakta tutan, istihdam sağlayan, yüksek vergi veren, risk alan tüm üyelerimiz, işadamlarımız yani ilimizin yıldızlarını bir kez daha tebrik ediyorum.
Burada dikkatinizi çekmek istediğim diğer önemli bir husus Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin ilimize kazandırdığı güzel bir tesis olan TOBB Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesinin temel atma törenini gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıllarda böyle daha birçok yatırımın Birliğimiz sayesinde ilimize kazandıracağını ümid ediyoruz. Sosyal Bilimler Lisemizin hem Milli Eğitim Camiamıza hem de ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.
Son olarak, Törenler vesilesi ile bizleri yalnız bırakmayan Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu’na, törenlerimize iştirak eden tüm devlet büyüklerimize ve bu törenlerde ödül alan ilimizin tüm yıldızlarına teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyorum. İş hayatında başarılar diliyorum. Törende emeği geçen herkese, katkı veren tüm dostlarımıza, katılımcılarımıza, basın kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir