Vali Ahmet Çınar Serbest Kürsü Programına Konuk Oldu

11 Ekim 2013

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD)’nin geleneksel hale getirdiği Serbest Kürsü programının dokuzuncusuna Çanakkale Valisi Ahmet Çınar katıldı. ÇAGİAD’ın faaliyetleri konusunda bilgi alan Vali Ahmet Çınar, şehir hakkında görüşlerini katılımcılarla paylaştı. Şehrin iyi planlaması konusuna vurgu yapan Vali Çınar 2015 ajansı, havaalanı gibi şehri ilgilendiren birçok konuda bilgiler verdi.

Açılış konuşmasını yapan ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen’in ardından konuşan Vali Çınar; “Çanakkale’yi herkes gibi ben de çok sevdim. Burası yeryüzünde bir cennet. Bir tabiat harikası olmasının yanında, mitoloji ile gerçek hayatın buluştuğu efsane bir kent durumunda. Bugün ülkemizde her şehir burayı ziyaret etmek istiyor. Bu bakımdan Çanakkale turizm açısından büyük bir potansiyele sahip. Burası potansiyelleri olan bir şehir. Bakın üniversite buna güzel bir örnektir. Neden bir üniversite daha kurulmasın? Bu potansiyel var, bu değerlendirilebilir. Küçük hareketlerle domino etkisi yapacak büyük işler çıkarabiliriz. Tarımsal açıdan da birçok üründe ilk onda yer alıyor. Organik tarım açısından pilot bir bölge olabilir, Gökçeada buna bir örnektir. Bu tarımsal potansiyelin ardından tarımsal sanayiye dayalı birçok şey yapılabilir. 1/100.000?lik yapılan planla sanayi konusunda Bandırma ve Biga bölgesi sanayi bölgesi olarak seçilmiş. O bölgenin sanayi alanı olması, şehrin geleceği açısından iyi olacaktır. Kişisel olarak çok da içeriye gelsin istemiyorum, bu yapının korunması açısından önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

2015 yılını Çanakkale ve ülkemiz için bir fırsat olarak gördüğünü dile getiren Vali Çınar, zamanın kısaldığını belirterek bu durumun en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir