Vali Çınar, Ayvacık’ta İncelemelerde Bulundu

17 Kasım 2014

Vali Ahmet Çınar, Ayvacık’ta çeşitli ziyaret ve incelemeler yaptı. Vali Çınar, kalabalık Ayvacık bürokrasisi ve siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, il genel meclisi üyeleri ile ilçe kaymakamı tarafından Hükümet Konağı kapısında karşılandı. Ziyaretler sırasında Vali Çınar’a İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden ve S/G Çanakkale Grup Komutanı SG. Albay Hasan Tunay da eşlik etti.

Vali Çınar, ziyaretlerine ilçeye yeni atanan Kaymakam Dr. Salih Gelgeç’e hoş geldin ziyareti yaparak başladı. Vali Çınar burada hem kaymakam Gelgeç’ten hem de ilçe emniyet müdürü ve jandarma komutanından güvenlik başta olmak üzere mülteci, göçmen ve insan kaçakçılığı ile bilgi aldı. İlçede bulunan kamu binalarının fiziki imkan ve durumları da yapılan bu ilk ziyarette kısaca gözden geçirildi ve yapılması gerekenlerle ilgili karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Vali Ahmet Çınar’ın ikinci ziyareti ilçeye yeni atanan Başsavcı Emrah Yaldızkaya’nın odasında yine ilçeye yeni atanan hakimlerin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Çınar, bu ziyaretlerden sonra Belediye Başkanı Mehmet Ünal şahin ile görüşmek üzere Ayvacık Belediyesi’ne yaya olarak geçti. Yol üzerinde vatandaşlar ve esnafla da kısa sohbetler yaptı.

Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin tarafından belediye binası giriş kapısında karşılanan Vali Çınar, belediye başkanından hem gerçekleştirilen hem yürürlükte ve yürütülmekte olan belediye projeleri hem de bu projelerde yaşanan sıkıntı ve tıkanıklıklar hakkında bilgi alırken, bazı konularda belediye başkanına doğrudan yardımcı olmak için görüşlerini ifade etti.

Vali Çınar’ın incelemeleri arasında Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) yeni binasının müteahhitten teslim alınması sırasında yapılan binayı gezmek ve bilgi almak da yer aldı.

Ziyaret ve incelemelerini tamamlayan Vali Çınar, ilçeden ayrılarak geç saatlerde Çanakkale’ye döndü.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir