Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Vali Çınar, Gelibolu Yarımadası Milli Parkındaki Şehitlikleri Ziyaret Etti

Vali Çınar, Gelibolu Yarımadası Milli Parkındaki Şehitlikleri Ziyaret Etti

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda bulunan Şehitlikleri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Ziyarette Vali Ahmet Çınar’a, Eceabat Kaymakamı Mehmet Akça ve Orman ve Su İşleri 3.Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan eşlik etti.

2015 yılı çalışmaları öncesi şehitlikler hakkında detaylı bilgiler edinerek Şahindere Şehitliğini, Şehitler Abidesini, Seddülbahiri, Namazgah Tabyalarını, 57. Alay Şehitliğini, Conkbayırını ve Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini gezen Vali Ahmet Çınar ziyaretiyle ilgili “Böylesine önemli bir coğrafyada bulunmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkarak hatıralarını yeniden canlandırmak adına gayretle çalışacağız.” açıklamasında bulundu.

Vali Çınar, ziyaret esnasında Balıkesir Kahramanköy Ortaokulu, Akçakaya Alalca Ortaokulu ile Kesirven Köyünün başarılı öğrencileri ile toplu hatıra fotoğrafı çektirerek bir süre sohbet etti.

Filtreler:

Yorumunuz