Vali Çınar, Gökçeada’yı Ziyaret Etti

Vali Çınar, Gökçeada’yı Ziyaret Etti
26 Kasım 2013

Vali Ahmet Çınar inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Gökçeada ilçesini ziyaret ett. Ziyarette Vali Çınar’a Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Akyol, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Enver Aydın, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı S.G Albay Hasan Tunay ve Özel Kalem Müdürü Mustafa Tan eşlik etti.

İlçede Gökçeada Kaymakamı Muhittin Gürel, Belediye Başkanı Yücel Atalay, İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Amiri ve Daire Müdürleri tarafından karşılanan Vali Ahmet Çınar, ilk olarak Gökçeada Kaymakamlığı’na geçerek İlçe Kaymakamı Muhittin Gürel’den brifing aldı. Daha sonra 5. Komando Alayına geçen Vali Ahmet Çınar burada şeref defterini imzaladı. 5. Komando Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Taner Kılıç tarafından Vali Çınar’a alayın tarihçesi ve alay hakkında bilgi verildi.

Daha sonra Gökçeada Adliyesi’ne geçen Vali Ahmet Çınar ve beraberindeki heyet buradaki görüşmelerin ardından Gökçeada Metropoliti Yorgo Draguni’yi ziyaret ettikten sonra Zeytinli Köyü’nde açılan Rum İlkokuluna giderek okul hakkında bilgi aldı. Vali Ahmet Çınar, Zeytinli’de köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

Özelleşen TİGEM işletmesine giden Vali Çınar ve beraberindeki heyet buradaki inceleme ve temaslarının ardından ilçeden ayrıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir