Vali Çınar, Lapseki Dumanlı ve Yeniceköy Köylerinde İncelemelerde Bulundu

03 Ocak 2014

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından yapılan proje kapsamında Bandırma üzerinden Biga ve Lapseki’ye ulaşan enerji iletim hattının, Yeniceköy’de meyve bahçelerinin bulunduğu alanın üzerinden geçmesine tepki gösteren köylülerle bir araya gelip sorunlarını dinledi.

Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Lapseki Belediye Başkanı M.Gani Ekim, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Enver Aydın, İl Müftüsü İbrahim Öcüt, İl Genel Meclis Üyesi Eyüp Yılmaz, Özel Kalem Müdürü Mustafa Tan ve ilgili daire müdürleri ile birlikte elektrik direklerinin geçeceği alanda inceleme yapan Vali Ahmet Çınar daha sonra köy kahvehanesinde Köy Muhtarı Ali Balta ve vatandaşlarla sohbet etti.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Ahmet Çınar; Vatandaşların emek verip ürettiği ürünlerin Ülkemizde birinci sırada olduğunu belirterek, “Toprak da ürün de çok kıymetli, konuyu ilgili birimlerle sürekli görüşüyoruz, sizleri Köy Muhtarı ve 3-4 kişilik bir heyetle makamıma bekliyorum. Gelin ilgili daire müdürleri ile beraber çözümü birlikte arayalım, yapılacak ne varsa birlikte yapalım” dedi.

Buradan Dumanlı Köyüne Geçen Vali Ahmet Çınar ve beraberindeki heyet Köy Muhtarı Adem Turgut ve Dumanlı Köylü vatandaşlarla bir süre sohbet ederek köyün sorunlarını dinledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir