Vali Çınar Yenice’de Damızlık Sığır Dağıtım Törenine Katıldı

Vali Çınar Yenice’de Damızlık Sığır Dağıtım Törenine Katıldı
11 Aralık 2013

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce; Yenice İlçesi S.S. Yukarı-Aşağı Karaaşık Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin uygulamakta olduğu “Ortaklar Mülkiyetinde 180 Başlık Damızlık Sığır Yetiştiriciliği” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.

Etkinliğe Vali Ahmet Çınar’ın yanı sıra Yenice Kaymakamı Dede Musa Baştürk, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş, daire müdürleri, Yukarı ve Aşağı Karaaşık Köylü vatandaşlar katıldı.

30 Aileye aile başı 6’şar adet damızlık sığırın dağıtıldığı etkinlikte Vali Ahmet Çınar şunları söyledi:

“Teknik konulara hiç girmeyeceğim, teknik konular hakkında kooperatif başkanı olarak muhtarımız ve Tarım İl Müdürümüz bilgi verdiler. Türkiye’miz hakikaten bir cennet vatan, bu cennet vatan içinde yeni bir cennet de Çanakkale. Cenabı Allah her çeşidinden vererek, çeşitlendirerek yaratmış, onu da bize vermiş. Dünyanın en güzel yerinde bulunuyoruz, dağları, boğazı, suları, bitki örtüsü, ormanı, bereketi her şey burada var.
Birçok tarımsal üründe Türkiye’de ilk 10’a giren onlarca, yirmilerce ürünümüz var. Bereketli toprağımız, şehrimiz var. Allah daha bereketli kılsın diyorum. Herşeyimiz bereketli bol, dolayısıyla bize ne kalıyor, çalışmak kalıyor. Biz devlet tarafı olarak iyi planlamak, iyi yönlendirmek, çiftçimizin, girişimcimizin önünü açmak görevi ile yükümlüyüz. Sizlerde elinizden geleni yapıyorsunuz. Kooperatif kurmak, bir iştir, proje yapmak bir iştir, onu takip etmek bir iştir. Bizimki en kolayı.
Devletimiz giderek büyüyor. Bir çoğunuz hatırlarsınız, bundan bir süre önce İMF’den borç almak için uğraş veren ülkemiz bugün İMF’ye 5 Milyar dolar borç veren ülke konumuna geldi. Sermaye birikimimiz oluşmaya başladı. İş adamlarımızın sayısı çoğaldı. İş adamlarımız girişimciliği öğrendi. Uluslararası alana açıldı. Dünyanın her yerinde iş adamlarımız var. İş yapıyorlar, yeni alanlar, yeni sektörler açıyorlar, para birikiyor, para biriktikçe zenginlik oluşuyor. Bunlar birbirini besleyen şeyler. İnşallah çok daha büyüyeceğiz. Biz hem millet olarak, hem tarihteki misyonumuz olarak bize düşen yükümlülükler olarak dünyadaki birçok mazlum ulusun bizden beklentisini de düşündüğümüz zaman, biz büyük olmak, güçlü olmak dolayısıyla zengin olmak zorundayız.
Şu faaliyet bile çok önemli bir fırsat. 30 Aileye 6’şar adet büyükbaş hayvan, çok önemli rakamlar. Allah bereketli kılsın. Bu hayvanlara iyi bakacağınızdan, güzel bakacağınızdan eminiz. Hayırlı olsun, bereketli olsun. İnşallah hep birlikte çalışarak daha büyük projelere ulaşırız”

Daha sonra damızlık sığırların pasaportları dağıtıldı ve tören yapılan ikramla sona erdi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir