Vali Güngör Azim Tuna’nın Veda Ziyaretleri

Vali Güngör Azim Tuna’nın Veda Ziyaretleri
18 Mayıs 2013

Vali Güngör Azim Tuna, Eceabat ve Gelibolu ilçelerinde veda ziyaretlerinde bulundu.

Eceabat Kaymakamlığı ve belediye başkanlığına veda ziyaretinde bulunan Vali Güngör Azim Tuna, kaymakamlık anı defterini imzaladı. 2 yılı aşkın süreyle hizmet verdiği Çanakkale’den, görev değişikliği nedeniyle ayrılacağını söyleyen Tuna, görev yaptığı süre içerisinde bu toprakların, özellikle Eceabat’ın kendileri için ayrı bir yeri ve önemi olduğunu belirtti.

Buralara hizmet etmenin onurunu, gururunu hissettiğini dile getiren Vali Tuna, “2015 Çanakkale Savaşları’nın 100. yılına doğru eminim ki buralar daha da hareketlenecek. Belki uluslararası organizasyonlar yapılacak. Çok daha insan gelip gidecek. Devletimiz de bu manada hazırlıklar yapacak. Güzel faaliyetler olacak. Bizler de bunlara elimizden geldiği kadar misafir olarak iştirak etmek için belki geleceğiz. Burası memleketimizin merkezi, yani manevi başkentimiz. İnsanımızın özünün bulunduğu yer. Her zaman ayrı bir yeri olacak. Burası her daim bizim gönlümüzde olacak. Fırsat bulduğumuzda geleceğimiz bir yer olacak. Temennimiz Çanakkale ve Eceabat için daha iyisi olmasıdır. Ama her şeyden önemlisi huzurumuzun birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin bozulmamasıdır. Farklılıklarımızı fazla ön plana çıkarmadan, ortak noktalarımızı ön plana çıkararak kaynaşmaya çalışmalıyız. Bizlerin görev yaparken hizmet anlayışımız bu olmalı. Çocuklarımıza tarih şuuru vererek, geleceğimize emin adımlar ile yürümeliyiz.” dedi.

Vali Tuna, Eceabat Belediyesine veda ziyaretinde bulunduktan sonra Gelibolu ilçesine geçti. Burada ilk olarak Gelibolu Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Tuna, daha sonra Gelibolu Belediye Başkanlığı, II. Kolordu Komutanlığı ve Gelibolu Ticaret Odasını ziyaret ett. Vali Tuna, iki yılı aşkın süredir Çanakkale’de görev yapmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, Çanakkale’ye hizmet etmeye devam edeceğini, kapısının her zaman Çanakkalelilere açık olduğunu belirtti.

Biga’ya gelerek Kaymakam Fatih Genel’i ziyaret ederek vedalaşan Tuna, Çanakkale’nin kendisi için çok önemli bir şehir olduğunu söylediği konuşmasında “Ben görevde bulunduğum süre iÇerisinde bütün ilçelerimizi ziyaret ettim. Çanakkale insanı çok misafirperver, hiÇbir zaman unutmayacağım. Ben Çanakkale’den ayrılırken herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim kapımız her zaman herkese açıktır” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir