Vali Önce “Geçmiş Olsun” Dedi… Sonra Doktor Kalitesini Vurguladı!

05 Kasım 2015

Çanakkale Devlet Hastanesi Anjiyografi ve Palyatif Bakım Merkezlerinin açılışı Vali Hamza Erkal’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İl Sağlık Müdürü Kenan Eliuz, Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tezcan Sezgin ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta bir konuşma yapan Vali Hamza Erkal, devlet hastanesinde yeni modern ünitelerin açılmasının mutluluk veren bir gelişme olduğunu söyledi.

“Ekonomik olarak çok üst seviyelerde olan Türkiye Cumhuriyeti, ülkenin her tarafında hastaneleri, üniteleri yeniliyor. Yeni çok modern güzel hastaneler yapılıyor.” diyen Vali Hamza Erkal Yenice, Bayramiç, Gökçeada, Bozcaada ve merkezde yakın zamanda yeni modern hastanelerin devreye gireceğini söyledi. Konuşmasında doktorlara yönelik olaylara da değinen Vali Hamza Erkal, “Doktorlarımıza yönelik yaşanan münferit olaylar var. Bunların yaşanmasını hiçbir zaman arzu etmeyiz. Doktorumuza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çanakkale gibi modern gelişmiş bir şehirde bunları hiçbir zaman görmek istemeyiz” dedi.

“Doktor Kalitesi Açısından Yaşanan Gelişmeleri Görüyoruz”


Fiziki mekanların hasta tedavisi açısından taşıdığı öneme değinen Vali Hamza Erkal, “Fiziki mekânlar moral açısından elbette önemli, ancak en önemli şey doktor kalitesi, sahip olduğunuz tıbbi cihazlar ve gördüğünüz muamele. Türkiye’de son zamanlarda doktor kalitesi açısından da yaşanan gelişmeleri hepimiz görüyoruz. Aile hekimliği sistemine geçildi. Neredeyse herkesin özel bir doktorunun olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu mutluluk verici bir gelişme. Son yıllarda devletimizin sağlık alanında hedeflediği gelişmeler, başarılı çalışmalar var. Biz bunları yöneticiler olarak takip ediyor, yerine getirmeye çalışıyoruz. Burada da arkadaşlarımız gayret etmişler, emek sarf etmişler, bu üniteyi hizmete sokmuşlar. Ben huzurlarınızda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum ve ünitelerin Çanakkale’ye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Anjiyografi ve Palyatif Bakım Merkezlerinin açılışı gerçekleştirildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir