Vali Tuna “Bir Turist Bir Yerli” Programına Konuk Oldu

03 Ağustos 2012

TRT 1 de yayınlanacak olan “Bir Turist Bir Yerli” programına katılan Vali Güngör Azim Tuna, babası Türk, annesi Amerikalı olan Melike Konur’un sorularını yanıtladı.

Vali Güngör Azim Tuna, program formatı gereği Alman Daniella Ehrsama da sembolik fahri vatandaşlık belgesi verdi. Programda Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı olan 2015’le ilgili açıklamalarda bulunan Vali Güngör Azim Tuna, 2015 için büyük organizasyonların yapılacağını, Anadolu yakasında ve Gelibolu Yarımadası’nda restorasyon ve altyapı çalışmalarının da yapılacağını kaydetti. 100. yılda binlerce insanın ağırlanacağı büyük organizasyonlar için çalışmalara başlandığını belirten Vali Güngör Azim Tuna, Çanakkale’nin Turizm Potansiyeli ile ilgili olarak, ilin pek çok değere sahip olduğunu ifade etti.

Vali Güngör Azim Tuna, “Çanakkale; Gökçeada, Bozcaada, Kazdağları, kıyı şeridi, Truva, tarihi, termal, doğal güzellikleriyle pek çok değeri içinde barındırıyor. Çanakkale Türkiye için çok özel bir yer ve dünyada da çok önemli bir yer olacak” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir