Vali Tuna Gökçeada’da İncelemelerde Bulundu

10 Haziran 2011

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Gökçeada ilçesinde bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Güngör Azim Tuna, Kuzu Limanı’nda Kaymakam Kamuran Taşbilek, Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay ve vatandaşlar tarafından karşılandı. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Tarım İl Müdürü İlkay Uçar, İl Sağlık Müdürü Serhat Faruk Özyürek ve Defterdar Sacide Şakar’la Gökçeada Kaymakamlığı’na geçen Vali Güngör Azim Tuna’ya, Gökçeada Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Erkan Bil, tarafından “Şehir Pazarlaması” konulu bir sunum yapıldı.

Gökçeada’nın Yenibademli Köyü, Dereköy, Uğurlu Köyü ve Şirinköy’de incelemelerde bulunan Vali Güngör Azim Tuna, vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve şikayetlerini dinledi. Eğimli bir arazi üzerinde kurulu olan Yenibademli Köyü’nün su sıkıntısı ile ilgili olarak su tahsisinde kapasitenin artırılacağını belirten Vali Güngör Azim Tuna, İller Bankası’yla görüşülerek 2012 yaz sezonuna kadar bu sıkıntının temelden çözüleceğini söyledi. Uğurlu Köyü kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Güngör Azim Tuna, en kısa zamanda Gökçeada’da büyük yatırımlar yapılacağını ve iş kapılarının açılacağını vurguladı. Yağ Fabrikası, Süt Ürünleri İşleme Tesisi, Organik Bal Üretim Tesisini gezen Vali Güngör Azim Tuna, üretimle ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. Marmoros, Uğurlu ve Gizli Liman bölgelerinde yatırım yapılacak alanlarda inceleme yapan Vali Güngör Azim Tuna’ya, Kaymakam Kamuran Taşbilek, Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay ve İl Defterdarı Sacide Şakar tarafından bilgi verildi.

VALİ TUNA EV ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Yardıma muhtaç hasta vatandaşları evinde ziyaret eden Vali Güngör Azim Tuna, son olarak Gökçeada’nın Yenibademli Köyü’nde Mustafa Kaya adlı vatandaşı ziyaret etti.

Felçli olduğu için evinden çıkamayan 62 yaşındaki Mustafa Kaya’yı, Gökçeda Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin ile beraber ziyaret eden Vali Güngör Azim Tuna, hastanın durumuyla ilgili bilgi aldı. 3,5 senedir felçli olan ve evinden çıkamayan Mustafa Kaya’nın gerekirse tekrar muayeneden geçirilmesini isteyen Vali Güngör Azim Tuna hastanın ailesiyle de bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir