Vali Tuna, Mahallenin Doğalgaz Sorunu İçin Fevzipaşa’daydı

17 Ekim 2012

Doğalgaz firması yetkililerince Fevzipaşa Mahallesindeki bazı yerlere doğalgaz döşeyeceğini iddia ederek çalışmalara izin vermeyen kimi mahalle sakinlerinin eylemi, Vali Güngör Azim Tuna’nın girişimi ile son buldu.

Fevzipaşa Mahallesine giderek bizzat doğalgaz boru hattı döşenen yerleri inceleyen Vali Güngör Azim Tuna, Mahalle Muhtarı Ramazan Işıldak ve mahalle sakinleri ile görüştü. Vali Tuna, “Doğalgaz yetkilileri ve Belediye Başkanımız ile görüştük, mutabakata vardık, bu iş yapılacak, aslında şunu takdir etmek lazım, şirket plan ve programında olmamasına rağmen buraya hat çekmeye başladı, iyi niyetli olduklarını düşünüyoruz, şu anda yaptıkları çalışma onu gösteriyor. Bu sokağa yaptıkları diğer sokaklara yapmayacakları anlamına gelmez, böyle bir yanlış anlaşılma olmasın. Mahallenin geri kalan kısmını da yapacaklar, söz verdiler. Şehrimizin diğer mahallelerinde de hat çekilmeyen yerler var. Sırası geldikçe her yer bu medeniyetle buluşacak, sizlerde acele edip telaşlanmayın, sizin meselenizi çözeceğiz. Biz Çanakkale Valiliği olarak doğalgaz firmamızın yanındayız. Sizler de duyarlı olun mahallenin tümü doğalgaza kavuşmuş olacak” dedi.

Muhtar Ramazan Işıldak “Mahallemize bizzat gelerek sorunumuzu çözüme kavuşturduğunuz için Fevzipaşa Mahallesi adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir