Vali Tuna, Merkez İlköğretim Okulu’nda İncelemelerde Bulundu

22 Kasım 2011

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, 1968-1969 öğretim yılında Çanakkale Lisesi’nden ayrılıp 740 metrekarelik binada hizmet veren ve zamanla ihtiyaca cevap veremez hale gelmesi sebebiyle yıkılarak yerine yenisinin yapılması planlanan Merkez İlköğretim Okulu’nda incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın da katıldığı inceleme ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, “Milli Eğitim müdürümüz ile birlikte fırsat buldukça hem ilköğretim, hem de liseleri gezerek okullar hakkında bilgi alacağım. Bu kapsamda ilk incelemelerimize Merkez İlköğretim Okulu’ndan başladık” dedi. Vali Tuna, Merkez İlköğretim Okulu’nun bölgenin ihtiyacına cevap verememesi sebebiyle yıkılıp yerine yeniden daha geniş bir okul yapılması ile ilgili projelerinin olduğunun hatırlatılması üzerine, “Tabii bu konular ani karar verilecek şeyler değil. Bu konuda geniş bir değerlendirme yapmamız lazım. Burada kaç öğrenci var? Bunlar nereden geliyor? Bunlara bir bakacağız. Bildiğiniz gibi Çanakkale il merkezinde birçok okul var. Buradaki öğrencilerin portföyüne bakacağız. İhtiyacı kaç tanesini kaldırır, nereye ne yapmaz lazım, bazı şeyleri kısa vadeli, bazı şeyleri de orta vadeli düşünmemiz gerekir. Yeni okullar konusunda da acele karar vermemek lazım” dedi.

Vali Tuna dana sonra beraberindekiler ile birlikte Merkez İlköğretim Okulu’nu gezerek incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı. Vali Tuna’nın il merkezindeki diğer okulları da belirli bir sıra dahilinde ziyaret edeceği öğrenildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir