Vali Tuna Sel Felaketinden Etkilenen Köyleri Gezdi

20 Eylül 2012

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna sel felaketi sonrası yaşamını yitiren Fatma Metin’in Lapseki Gazi Süleyman Paşa Camiinde gerçekleştirilen cenaze merasimine katıldı. Daha sonra Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Biga Kaymakamı Fatih Genel, İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, Jandarma, Sahil Güvenlik ve ilgili daire Müdürleri ile birlikte sel felaketi nedeniyle zarar gören Biga İlçesi Sinekçi, Hacıpehlivanlar, Koruoba ve Güvemalan Köylerinde incelemelerde bulundu.

Sinekçi Köyü Muhtarından ve Biga Kaymakamından bilgi alan Vali Güngör Azim Tuna yaraların ivedi olarak sarılacağını ve şuan hasarların tespit edildiğini dile getirdi.

2 saat içerisinde metrekareye 111 kg. yağış düşen Sinekçi, Hacıpehlivanlar, Koruoba ve Güvemalan Köylerinde ikamet eden vatandaşların sorunlarıyla bire bir ilgilenen ve geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Güngör Azim Tuna geçici hasar tespit çalışmalarının bir an önce tamamlanması için Biga Kaymakamı ve İl Afet ve Acil Durum Müdürüne, yollarla ilgili çalışmalar konusunda da İl Özel İdaresine talimat verdi.

Fatma Taşkın isimli bir vatandaş Çan İlçesinde ikamet eden oğlunun bir gün önce kendisini ziyarete geldiğini ve sel esnasında oğluyla birlikte sulara kapıldıklarını Vali Güngör Azim Tuna’ya anlatırken duygulu anlar yaşandı.

Daha sonra Biga Belediyesi ve Biga Kaymakamlığını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Güngör Azim Tuna gerekli talimatları vererek ilçeden ayrıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir