Vali Tuna, Trollerle İlgili Toplantıya Başkanlık Etti

03 Eylül 2012

Trollerle ilgili kurum temsilcilerinin katıldığı toplantı Vali Güngör Azim Tuna başkanlığında yapıldı.

Trol teknelerinin denetimlerini geçen yıl olduğu gibi bu yılda aralıksız sürdüreceklerini kaydeden Vali Güngör Azim Tuna, Eylül ayında av sezonunun başladığını, 15 Eylül tarihinden itibaren de trollere serbestlik tanınacağını kaydetti. Kurum temsilcileriyle geçen yıl yapılanlar ve yapılmayanlar ile bu yıl yapılacaklar üzerinde durduklarını ifade eden Vali Tuna, geçen sene yapılan denetimlerin semeresinin bu yıl alındığını belirtti.

Geçen sene bölgeye 150 kadar trol teknesinin geldiğini ifade eden Vali Tuna, sayının bu yıl altıda bire düştüğünü vurguladı. Gerekli şartları taşımayanlara izin verilmediğini ve 28 teknenin bölgede bulunacağını söyleyen Vali Tuna, hem Sahil Güvenliğin hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün ve diğer kuruluşların bu konu üzerinde daha sıkı duracağını kaydetti.

Bakanlığın avlanmayla ile ilgili daha sıkı tedbirler aldığını belirten Vali Güngör Azim Tuna, denizleri trollerin ve gırgırların istismarından korumak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini sözlerine ekledi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir