Vali Tuna, Vatandaşlardan Evlerini Misafirlere Açmaları Yönünde Çağrıda Bulundu

15 Mart 2013

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. yıldönümü dolayısıyla yurtiçi ve yurtdışından binlerce kişinin gelecek olması dolayısıyla şehirdeki konaklama tesislerinin dolması nedeniyle Vali Güngör Azim Tuna, vatandaşlardan evlerini misafirlere açmaları yönünde çağrıda bulundu.

Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenleri hazırlıkları tamamlandı. Şehitler Abidesinde son prova, Vali Güngör Azim Tuna tarafından yapıldı. Yurtiçinden binlerce, yurtdışından ise daha az kişinin geleceğini belirten Tuna, törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanısıra yaklaşık 10 bakanın ve milletvekillerinin de katılacağını belirterek; “Ziyaretçiler arasında en anlamlıları, Çanakkale Savaşları’nda şehit olanların ve gazilerin torunları. 81 ilden ve bazı ülkelerden, yine 140 askerlik şubesinin bazılarından gelecek kişiler var. Çanakkale dolup taşacak. Kutlamalara kadın erkek, yaşlı genç tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Tuna ayrıca Çanakkalelilere çağrıda bulunarak; “Evini açmak isteyenler, ileteceğimiz telefon numaralarına bilgi verirse biz de dışarıdan gelen konuklarımızla buluşturabiliriz. Bu şekilde Çanakkale olarak güzel bir evsahipliği yapmış oluruz.” şeklinde konuştu.

[Medya Hedef]
[Görsel: Arşiv]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir