Vilayetler Hizmet Birliği Öğrenci Konuk Evi ve Futbol Sahası Temeli Atıldı

18 Mart 2014

Vali Ahmet Çınar, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde Vilayetler Hizmet Birliği Öğrenci Konuk Evi ve Futbol Sahası temel atma töreni gerçekleştirdi.

Temel atma törenine Vali Ahmet Çınar, Milletvekili İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Nurettin Dayan, Belediye Başkanı Kemal Dokuz, İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, Vilayetler hizmet birliği yönetim kurulu üyeleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Ahmet Çınar “Ecdadımızın destan yazdığı, büyük Türkiye’nin yeniden var oluş destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 99. yılının kutlanmaya hazırlanıyoruz. Bu anlamda, bölgeye yapılacak olan tesisin büyük bir önem taşımaktadır. Tesis mimarisi, fiziki şartları ve donanımı ile 4 yıldızlı bir otel konumunda olacak. Çanakkale Türkiye’nin şehri. Çanakkale zaferi Türkiye’nin zaferinden yola çıkarak her aileden her köyden bir şehit ve gazinin olduğu kalplerimizin bu topraklarda olduğu düşüncesiyle bu tesisi Çanakkale’ye değil Türkiye’ye yapıyoruz dedik. Neticede karar çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ahmet Çınar tarafından emeği geçenlere günün anısına plaket verildi. Temel atma töreni gerçekleştirildi.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir