Vurucu Uyardı: “Esnafımız S.O.S. Veriyor”

Vurucu Uyardı: “Esnafımız S.O.S. Veriyor”
30 Ocak 2013

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mustafa Vurucu, piyasanın mali yapısının 2013 yılında daha da zora girdiğini belirterek “İç piyasada büyük daralma var ve esnafımız S.O.S veriyor” dedi.

Çanakkale’de esnaf teşkilatının üst birlik yöneticisinden iktidarın ekonomik politikalarına uyarı geldi. Cari açık, büyüme hızının yavaşlaması gibi etkenlerle hükümetin ek vergilere başvurduğunu, sigaradan diğer tekel ürünlerine kadar her kalemde artış sağlandığını, akaryakıt gibi silahın her daim bütçe açıklarında kurtarıcı olduğunu ancak bunların halka dönüşünün kötü olduğunu vurgulayan Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mustafa Vurucu, bu zamlardan en fazla etkilenen kesimin esnaflar olduğunu söyledi.

Siftah yapmayan işyerleri
Çanakkale’de birçok işyerinin günlerdir siftah yapmadan dükkan kapattığını belirten Başkan Vurucu, S.O.S veren esnafı bu durumdan kurtaracak acil çözümler alınmasını istedi. Piyasada nakit darlığı yaşandığına da dikkati çeken Vurucu “Acil tedbirler devreye sokulup tüketiciyi rahatlatmak lazım. Siftahsız dükkan kapatılıyor. Birçok işyeri kepenk kapatma tehlikesiyle karşı karşıya” dedi.

Okulların kapanması, üniversite öğrencilerinin tatili gibi etkenler de eklendiğinde Çanakkale esnafının bugünlerde ağzını açamadığını belirten Vurucu “Ay başı geldiğinde kira, işçi parası, elektrik, vergi dinlenmiyor. Esnafın ağzını açacak mecali kalmadı. 2013 yılının daha başındayız ama çok zor günler geçiriyoruz. Alım gücü zayıfladı. Kimse harcama yapamıyor. Vatandaşı rahatlatacak tedbirler alınmalı ki, esnaf rahatlasın” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir